Wielkie święto kolarstwa w Wilanowie

Wielkie święto kolarstwa w Warszawie

Miniony weekend w Warszawie był prawdziwym świętem kolarstwa. Od piątku do niedzieli na rowerzystów w Wilanowie czekało mnóstwo atrakcji. W miasteczku wyścigu nie mogło oczywiście zabraknąć namiotu Bike2B.pl.

 

Wszystko zaczęło się w piątek od prezentacji Tour de Pologne 2018. Ogłoszona została trasa wyścigu. Tegoroczna jubileuszowa 90 edycja będzie wyścigiem Niepodległości ze względu na 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wyścig odbędzie się w dniach 4-10.08.2018. W Wilanowie specjalną atrakcją było przygotowane dla wszystkich odwiedzających pierwsze na świecie mobilne muzeum Tour de Pologne w którym znajduje się wiele ciekawych eksponatów, a jednym z najciekawszych jest rower, na którym Czesław Lang zdobył drugie miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie.

 

W sobotę wszyscy chętni mogli wziąć udział w Vienna Life Lang Team Maratonie Rowerowym oraz wyścigu o Puchar Ministra Sportu i Turystyki. Rowerzyści do wyboru mieli 3 dystanse: Mini (43 km), Medio (63 km) i Gran Fondo (101 km). Odbyła się również parada rodzinna na dystansie 10 km, gdzie wystartowali najmłodsi pasjonaci kolarstwa. W miasteczku wyścigu na odwiedzających czekał szereg atrakcji, między innymi możliwości przejażdżki na symulatorze Roller Coastera w okularach VR oraz maszyna zręcznościowa, na której każdy mógł sprawdzić swój refleks i spostrzegawczość, a dodatkowo wygrać koszulkę rowerową Vienna Life.

 

W niedzielę zorganizowany został wyścig szosowy Lang Team Race - w którym udział brał sam Czesław Lang. Uczestnicy do wyboru mieli dwa dystanse 46 i 104 km. Nagrodą specjalną dla zwycięzców w kategoriach Open na dystansie MAXI (104km) były oficjalne koszulki mistrzostw świata w Tyrolu sponsorowane przez naszą firmę. Wyjazd na tegoroczne Mistrzostwa Świata UCI w Innsbrucku organizujemy w terminie 24.09 – 01.10.2018. Gościem specjalnym będzie Czesław Lang! Poprowadzi on jeden z treningów, chętnie odpowie na pytania uczestników i opowie ciekawe anegdoty związane z kolarstwem.

 

Z Czesławem Langiem wybieramy się również do Andory na szosowy wyścig dla amatorów Volta als Ports w terminie 26.06 – 03.07.2018  gdzie będziemy mieli możliwość jazdy na rowerach w wysokich górach tam gdzie wielokrotnie rozgrywały się losy wielkich wyścigów Tour de France i Vuelta Espana. Tymczasem życzymy wszystkim owocnych treningów i dużo pozytywnej energii.

INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.