Val di Sole: Ponte di Legno & Tonale

 

Val di Sole znamy i lubimy od lat, nie tylko ze względu na doskonałą słoneczną pogodę w zimie. Tonale to lodowiec Presena i gwarancja śniegu przez całą zimę. Ponte di Legno to klasyczne włoskie piękne miasteczko gdzie można spędzić romantyczny wieczór. Dla nas jednak to przede wszystkim doskonała stacja narciarska i 120 km tras narciarskich połączonych nowoczesnymi wyciągami w jeden kompleks z którego korzystamy bez konieczności jazdy skibusem.

 

Ponte di Legno -Tonale dba o narciarzy, modernizuje swoją strukturę i oferuje nowe unikalne atrakcje.

 

W sezonie 2023/24 otwarto nowy nowoczesny wyciąg krzesełkowy Valena z 6 osobowymi podgrzewanymi krzesłami dzięki któremu w niezwykle komfortowych warunkach możemy spędzać czas na świeżym powietrzu.

Dnia 4 stycznia ruszył festiwal muzyczny Paradice dzięki któremu wyjazd narciarski można dodatkowo uatrakcyjnić ucztą muzyczną. Festiwal jest organizowany w unikalnej sali koncertowej Igloo Paradice Dome, na wysokości 2 600m n.p.m., w której jednocześnie może przebywać nawet 200 osób. Wyjątkowym smaczkiem jest fakt, że na koncertach muzycznych wykorzystywane są instrumenty z lodu!!!

 

Wprawne ręce Lino Mosconiego, Giorgio Tomaselliego i Matteo Aielliego: trzech artystów urodzonych i wychowanych w Ponte di Legno i Vermiglio, którzy bardzo dobrze znają te szczyty i nauczyli się kształtować i rzeźbić lód, przekazując całą swoją pasję tym instrumentom. Paradice Music to projekt, którego celem jest docenienie wartości muzyki, okolicy i młodych lokalnych artystów.

W każdy czwartek odbywają się koncerty Orkiestry Paradice poświęcone świetnemu pop-rockowi testując zarówno nowoczesne, jak i klasyczne aranżacje.

W każdą sobotę (poza kilkoma wyjątkami) czeka na Państwa zespół Paradice Band prowadzony przez Lino Mosconiego, który oferuje bardzo bogaty program o różnorodnej tematyce: muzyka włoska, muzyka grunge, sic, angielski pop i wiele innych.

W określonych terminach wystąpią również goście specjalni, którzy po raz pierwszy podejmą wyzwanie gry na lodowych Instrumentach i wystąpią we wnętrzu Paradice Dome.

 

>> Szeroki repertuar festiwalu Paradice << od rocka przez pop po muzykę klasyczną na pewno zadowoli miłośników wyjątkowych wydarzeń muzycznych.

 

Informacje i rezerwacja

Tel: + 39 0364 92097/92066

www.pontedilegnotonale.com

Bilety w sprzedaży on-line oraz w kasach biletowych na wyciągi narciarskie w Passo Tonale, Ponte di Legno i Temù.


Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl

Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Polityka prywatności.