Polskie Dni w Andorze 2015 - relacja z imprezy

Polskie Dni w Andorze 2015 - relacja z imprezy

Jeśli ktoś chciał spędzić grudniowy tydzień na śniegu w wiosennym słońcu, w towarzystwie znanych postaci z radia i telewizji to najlepszym miejscem była Andora i kolejna edycja Polskich Dni w Andorze zorganizowanych przez Infoski.pl.

 

 

 

Impreza odbyła się w dniach 12-20 grudnia w stacji narciarskiej Grandvalira Andorra. Minusowa temperatura nocami i piękna, słoneczna pogoda w dzień, a przede wszystkim wspaniała atmosfera stworzyły okoliczności do niezapomnianych zimowych wakacji u progu sezonu narciarskiego. Narciarze podróżujący liniami lotniczymi Wizz Air z Gdańska, Katowic, Poznania i Warszawy nie tylko szusowali po znakomicie przygotowanych trasach, ale uczestniczyli także w wielu dodatkowych atrakcjach narciarskich i poza narciarskich.

 

Jedną z głównych atrakcji Polskich Dni był Slalom Gigant rozgrywany na trasie FIS w El Tarter o Grand Prix Infoski.pl 2015. W zawodach wystartowało 60 zawodników, a zwycięzcami zostali Elżbieta Pawełek - dziennikarka i Piotr Zelt - aktor. Specjalną nagrodę otrzymał najmłodszy uczestnik: Igor Jońca.

 

Wyniki zawodów

Kobiety:

  1. Elżbieta Pawełek
  2. Halina Młyńska
  3. Ewa Płończak
  4. Małgorzata Waldman
  5. Bogumiła Urbanowicz

 

Mężczyźni:

  1. Piotr Zelt
  2. Bartłomiej Szydłowski
  3. Michał Nisengolc
  4. Maciej Matyja
  5. Michał Teodorowski

 

Zawody poprzedziło uroczyste wręczenie numerów, które miało miejsce dzień przed startem w restauracji Roc de les Bruixes, przy górna stacji gondoli w Canillo. Po wręczeniu numerów odbyło się popołudniowe party, które uświetnili swoimi występami Mariusz Kałamaga (stand-up) i Beata Noszczyńska (wokalistka zespołu Hot Lips). Imprezę prowadził Michał Olszański z radiowej „Trójki”

 

Na tym samym party odbyło się wręczenie nagrody „Man of the Year 2015” - ufundowanej przez organizację turystyczną SKAL z Andory dla najbardziej zasłużonej osoby dla promocji turystyki w Andorze. W 2015 roku tę prestiżową nagrodę otrzymał Leszek Janas - właściciel i twórca Infoski.pl!

 

Po slalomie w sali koncertowej w Canillo odbyła się impreza „Life Music Night Fever”, którą otworzył swoim „stand-up'owym” występem Mariusz Kałamaga, do tańca grał zespół Radio Luksemburg z wokalistką Beatą Noszczyńską.

 

Jednym z gości Polskich Dni był Czesław Lang - dyrektor Tour de Pologne, który w Hotelu Ski Plaza w Canillo wygłosił prelekcję „Pasja, Cel, Sukces”. Pod przewodnictwem Czesława Langa i jego żony Elżbiety odbyła się pionierska wyprawa ski tourowa na szczyt Portella (2465 m) ponad Canillo: Ski Tour de Andorra. Państwo Lang zainteresowali się podchodzeniem na nartach kilka sezonów temu właśnie w Andorze. W tej chwili są prawdziwymi pasjonatami tej aktywności. Jak sam Czesław Lang podkreśla – jest to znakomity trening uzupełniający nie tylko do kolarstwa. Organizatorzy mają nadzieję że przyszłoroczna edycja Ski Tour de Andorra na stałe zagości w kalendarzu miłośników wypraw skitourowych.

 

Wiele emocji uczestnikom wyjazdu dostarczył mecz hokeja na lodzie w Palau de Gel w Canillo: Gwiazdy vs. Uczestnicy. Po emocjonującej walce, którą komentował na żywo Michał Olszański drużyna Czarnych Szerszeni wygrała z Czerwonymi Biedronkami 3-2.

 

Komu było mało tych emocji mógł odbyć wycieczkę psim zaprzęgiem lub skuterem śnieżnym, mógł skorzystać z basenów i saun w Caldea Thermal Spa lub pojeździć na gokartach na lodzie w Palau de Gel.

 

Nie można zapomnieć oczywiście o przedświątecznych zakupach, które oferuje w ponad 4000 sklepach wolnocłowych stolica Andory - Andorra la Vella, ozdobiona bożonarodzeniowymi dekoracjami.

 

A na koniec uczestników Polskich Dni czekała jeszcze krótka wizyta w Barcelonie -stolicy Katalonii. Polskie Dni w Andorze 2015 były znakomitym początkiem narciarskiej zimy, której ofertę można znaleźć na naszej stronie internetowej www.infoski.pl

 

>> Galeria zdjęć z Polskich Dni w Andorze - Facebook fanpage Infoski.pl <<

 

INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.