Sporthotel Fontana      Bez skipasu


Położenie:

Obiekt położony jest na skraju miasteczka Fieberbrunn tuż przy trasie, zaledwie 150 m od wyciągu. Dystans do centrum to 3 km. Odległość do najbliższego przystanku skibusa to 50 m.

 

Wyposażenie:

Sporthotel Fontana to przytulny hotel urządzony w górskim stylu. Na terenie obiektu goście mają dostęp do recepcji, lobby hotelowego, narciarni, darmowego parkingu, baru. W pomieszczeniach ogólnodostępnych można korzystać z bezpłatnego Wi-Fi.

 

Wellness:

Mieszkańcy hotelu mają dostęp do strefy Wellness o powierzchni około 500 m2. Na jej terenie jest sucha sauna, basen o wymiarach 10 x 8 m, strefa wypoczynku. Wstęp jest bezpłatny, dozwolony od 16 roku życia.

 

Wyżywienie:

Śniadania serwowane są w formie bufetu, a 3-daniowe kolacje wybierane z karty. Dostępny jest również bufet sałatkowy.

 

Pokój:

Standardowy 2-os. (pow. około 25 m2) wyposażony w łazienkę, prysznic, WC, suszarkę do włosów, TV.

Istnieje możliwość dwóch dostawek. Dostępne są również dodatkowo płatne szlafroki do wypożyczenia za 7,5 EUR.

 

UWAGA: Ze względu na Covid-19 mogą obowiązywać ograniczenia i obostrzenia. 


wczytywanie oferty

Saalbach Skicircus znajduje się na Ziemi Salzburskiej w dolinie Glemm. Narciarze mają do dyspozycji 270km tras narciarskich, 140km niebieskich (51%), 112km czerwonych (42%) i 18km (7%) czarnych. Wszystkie trasy są ze sobą połączone i nie ma potrzeby korzystania ze skibusów. Dzięki regularnym inwestycjom w infrastrukturę Skicircus może pochwialić się 70 najnowocześniejszymi wyciągami, do czego renomowane austriackie ośrodki zdążyły nas zresztą przyzwyczaić. Jest to gwarancją minimalnych kolejek. Ośrodek znajduje się na wysokościach 840-2096m n.p.m. co jak na alpejskie warunki jest stosunkowo małą wartością. Było to jednak ogromną motywacją do rozbudowy systemu sztucznego naśnieżania. Działa on niezwykle skutecznie i wydajnie, co zapewnia optymalny poziom pokrywy śnieżnej na wszystkich kluczowych trasach. Dzięki temu cała stacja pozostaje przejezdna od grudnia do początku kwietnia. Czytaj więcej

Na osoby które nie są zainteresowane jazdą na desce czy nartach, a preferują eksplorację gór na piechotę bez pomocy technologii w okolicy Saalbach czeka 140km oznaczonych tras do pieszych wędrówek.
Czytaj więcej

Dzięki bardzo dużym rozmiarom, w ośrodku Sallbach Skicircus przygotowano mapy z proponowanymi pętlami narciarskimi dla fanów wycieczek po górach na nartach.
Czytaj więcej

Konna wycieczka doliną do Lindlingalm to niecodzienna i ciekawa przygoda.
Czytaj więcej

Wychodząc naprzeciw coraz bardziej popularnej jazdy w stylu „Free”, w Saalbach powstał pierwszy w Europie specjalny park łączący freeride z freestylem.
Czytaj więcej

Specjalna trasa na której rozstawione są bramki, kamery i pomiar czasu.
Czytaj więcej

Ponieważ Saalbach to miejsce w dużej mierze dedykowane rodzinom z dziećmi, jazda na sankach jest tutaj niezwykle popularna i przygotowano pod tym kątem bardzo dobrą infrastrukturę.
Czytaj więcej

Muzeum znajduje się w miejscowości Kaprun. Na jego terenie czeka ponad 200 oldtimerów z lat 50tych-70tych, a wiele egzemplarzy jest znacznie starszych.
Czytaj więcej

Pogoda w ośrodku Saalbach-skicurcus

    

Hotel Panther

Austria: Saalbach-Skicircus
19.03.2022 Dojazd własny
Pokój dwuosobowy
Stylowy hotel w sercu Saalbach, 100 m od wyciągu.
BEZ SKIPASU
Cena za osobę:
3750 PLN Szczegóły
więcej terminów
   

Pension Bohmerwald

Austria: Saalbach-Skicircus
08.01.2022 Dojazd własny
Pokój dwuosobowy
100m do przystanku skibusa, 1200m od wyciągu.
BEZ SKIPASU
Cena za osobę:
1540 PLN Szczegóły
więcej terminów
    

Hotel Puradies

Austria: Saalbach-Skicircus
Ekskluzywny obiekt w cichej okolicy, 150 m od wyciągu.

OFERTA W PRZYGOTOWANIU
    

Hotel Residenz Hochalm

Austria: Saalbach-Skicircus
Hotel z bezpośrednim dostępem do stoku, 100 m od wyciągu.

OFERTA W PRZYGOTOWANIU

Koronawirus w Austrii

Wyjazd do Austrii - aktualne wytyczne Covid-19:

Trzytygodniowy lockdown od poniedziałku 22 listopada.

W związku z obecną sytuacją pandemiczną rząd federalny Austrii ogłosił tymczasowy lockdown dla całej Austrii, który zacznie obowiązywać od poniedziałku 22 listopada. Lockdown zostanie poddany ocenie po 10 dniach i ma się zakończyć najpóźniej 13 grudnia. Tranzyt przez Austrię bez zatrzymywania się jest dozwolony pod warunkiem, że zapewniony jest wyjazd. Dozwolone są "niezbędne przerwy", według Ministerstwa Zdrowia dotyczy to krótkich postojów na paliwo lub przerw na toaletę - dłuższe przerwy są natomiast zabronione. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

Po zakończeniu lockdownu ponownie będzie obowiązywać tzw. zasada 2-G ("zaszczepiony, wyleczony"), jak również stosowanie masek FFP2 w wielu obszarach:

 • w obiektach noclegowych
 • w obiektach gastronomicznych
 • w obiektach rekreacyjno-sportowych
 • w instytucjach kulturalnych
 • w kolejkach linowych
 • na jarmarkach
 •  podczas korzystania z usług wymagających bliskiego kontaktu (np. fryzjer)
 • na imprezach dla 25 osób lub więcej

· Żadne testy na koronawirusa (ani testy PCR, ani testy antygenowe) nie są już honorowane jako dokument upoważniający do wstępu.

· W przypadku dokumentów potwierdzających spełnienie wymogów zasady 2-G obowiązuje 4-tygodniowy okres przejściowy. W tym okresie pierwsza dawka szczepionki w połączeniu z testem PCR będzie jeszcze służyć jako dowód wstępu – nie ma więc potrzeby pełnej immunizacji w okresie przejściowym.

· Noszenie maski FFP-2 jest obowiązkowe w sklepach, muzeach i bibliotekach.

· Ważność certyfikatów szczepień zostaje skrócona od 6 grudnia do dziewięciu miesięcy od momentu przyjęcia pełnego szczepienia (poprzednio 12 miesięcy). Następnie konieczne jest przyjęcie kolejnej dawki (zwykle trzeciej) dla utrzymania ważności certyfikatu. Uwaga! Jednorazowa szczepionka Johnson & Johnson będzie uznawana tylko do 3 stycznia 2022 r., po czym konieczna będzie szczepionka przypominająca.

· Dzieci do 12. roku życia są zwolnione z obowiązku przedstawienia jakiegokolwiek dokumentu (dowód zaszczepienia, wyzdrowienia czy wynik testu) upoważniającego do wstępów (wyjątek stanowi Wiedeń, gdzie testy są obowiązkowe od 6. roku życia).

· Dla dzieci w wieku 12-15 lat obowiązuje tzw. Ninja Pass dostępny dla uczniów austriackich szkół. Opracowywany jest regulamin dla wszystkich tych, którzy nie posiadają Ninja Pass. W Wiedniu dzieci w wieku 12-15 lat nieposiadające dowodu zaszczepienia lub wyzdrowienia muszą okazać wynik testu PCR nie starszy niż 48 godzin).

 

UWAGA: Powyższe informacje dotyczą osób podróżujących z Polski i legitymujących się polskimi dokumentami. Podróżnych przybywający z innych krajów, szczególnie nienależących do Unii Europejskiej mogą dotyczyć inne przepisy.

Skibusy Saalbach-Skicircus

W zależności od pory sezonu, skibusy kursują co 20 lub co 30 minut od 8:30 do 17:00 na trasie pomiędzy Viehhofen i Lengau zatrzymując się po drodze na wszystkich przystankach. Przejeżdżają przez miejscowości Saalbach Hinterglemm, Viehhofen, Leogang, Fieberbrunn, Zell am See i Kaprun. Posiadacze skipassu Ski ALPIN CARD mogą korzystać ze skibusów bezpłatnie.
Pełen pakiet informacji, rozkłady jazdy oraz mapa dostępne są na oficjalnej stronie ośrodka:


https://www.saalbach.com/en/service/info/skibus-nightliner

 

 

Skipass - Saalbach - Skicircus

Skipass Ski ALPIN CARD upoważnia nie tylko do jazdy w Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, ale również w stacjach narciarskich Zell am See Schmittenhöhe oraz Kitzsteinhorn Kaprun. Łącznie posiadacze tego karnetu mogą korzystać z 408 km tras narciarskich i 121 wyciągów. Jest to ciekawy dodatek szczególnie dla osób dysponujących na miejscu samochodem, gdyż pozwala uczynić wyjazd jeszcze bardziej różnorodnym.

Ceny skipassów wahają się w zależności od aktualnego sezonu.

Skipassy kodowane są na bezkontaktowej karcie magnetycznej za którą pobierany jest depozyt w wysokości 2 EUR.

 

Ceny skipasu na 6 dni:
Sezon niski do 18.12.2020
Dorośli: 263 EUR
Młodzież: 197 EUR
Dzieci: 131,5 EUR

 

Sezon wysoki od 19.12.2020 do 11.04.2021
Dorośli: 292 EUR
Młodzież: 219 EUR
Dzieci: 146 EUR

 

Poniżej pełna oferta skipasów we wszystkich powyższych terminach:

https://www.saalbach.com/en/winter/skitickets/peak-season

 

Ceny w sezonie niskim do 18.12.2020:

 

Ceny w sezonie wysokim od 19.12.2020 do 11.04.2021:

 

Cena zawiera:

 • 7 noclegów
 • śniadania, obiadokolacje
 • ubezpieczenie podstawowe KL, NNW, BP, OC
 • wstęp do strefy wellness
 • darmowy parking

Cena nie zawiera:

 • opłaty klimatycznej – 2,8 EUR/noc, powyżej 15 lat
 • skipassu
 • dodatkowych ubezpieczeń, które można wykupić przy dokonywaniu rezerwacji

Wyślij zapytanie:

info@infoski.pl
+48 (34) 351 33 03
+48 (34) 351 00 10
+48 (34) 351 00 08

Godziny pracy infolinii:
Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00
Sobota: nieczynne
Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl

Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!

Zamów także drukowany katalog InfoSki

Polityka prywatności.