Hotel Heiligenblut     Bez skipasu


Położenie
Wygodny, przytulny i sportowy hotel w idealnej lokalizacji w Heiligenblut, położony w Parku Narodowym Wysokich Taurów, w otoczeniu imponującej scenerii potężnych szczytów górskich, sięgających ponad 3000 m. Heiligenblut to jedno z najpiękniejszych miejsc w Alpach. Hotel znajduje się 300 m od centrum miasta, 100 m od sklepu, 300 m od wyciągów narciarskich, skibus bez opłaty 20 m od hotelu.

Wyposażenie
Hotel posiada recepcję, hol, lobby, salę ogólnodostępną, czytelnię, salę telewizyjną, ogród zimowy, kącik internetowy, przechowalnię sprzętu sportowego, windę, restaurację, bar, kawiarnię, taras słoneczny.

Wellness
Strefa wellness bez opłaty o powierzchni 180 m2, z basenem krytym, sauną, łaźnią turecką, kabiną na podczerwień, strefą relaksu. Wstęp dla dzieci od 16 lat pod opieką dorosłych, sauna czynna od 15:00 do 20:00, basen od 08:00 do 20:00.

Pokój
Dwuosobowy standardowy (z możliwością 1 dostawki), ok. 20 m2, z balkonem, łazienką z suszarką do włosów, radio, telefon, sejf.
DBL Economy, ok. 16 m2, z balkonem, łazienką z suszarką do włosów, radio, telefon, sejf.
Jednoosobowy, ok. 16 m2, z łazienką z suszarką do włosów, radio, telefon, sejf.
Dwuosobowy (z możliwością 2 dostawek), rodzinny, 2 pokoje dwuosobowe połączone przedpokojem, ok. 34 m2, z balkonem, łazienką z suszarką do włosów, radio, telefon, sejf.

 

UWAGA: Ze względu na Covid-19 mogą obowiązywać ograniczenia i obostrzenia. 
 


wczytywanie oferty

Piękna miejscowość, a zarazem doskonałe miejsce do zabawy i odpoczynku. Masowa turystyka jak na razie ominęła to miejsce i dzięki temu możemy cieszyć się świetnymi warunkami śniegowymi bez stania w kolejkach do wyciągów.


Ośrodek
oferuje swoim gościom 55 km tras narciarskich oraz 11 wyciągów, położonych na wysokościach od 1301 m n.p.m. do 2984 m n.p.m. Narciarze, którzy pewnie czują się na bardziej wymagających stokach, będą zachwyceni terenami narciarskimi regionu Heiligenblut, bowiem 40 km tras oznaczonych jest kolorem czerwonym.Godną uwagi jest najdłuższa trasa Schareck - Talabfahrt, przeznaczona dla średniozaawansowanych narciarzy. Liczy sobie ona aż 9 km długości i 1300 m różnicy wysokości. Na zboczach Schareck i w rejonie Fallbichl znajdują się znakomite tereny do jazdy pozatrasowej na niezwykle grubej pokrywie śnieżnej. Jest to raj dla wszystkich fanów freeride’u, dzięki specjalnie dla nich przygotowanej freeride arenie liczącej aż 15 km². Przy zakupie karnetu dla osoby dorosłej, dla dziecka do 10 lat (do rocznika 2009) karnet gratis, natomiast konieczne jest wykupienie na miejscu Karty Snowman za 3 EUR dziennie.
Tereny narciarskie Heiligenblut
leżą u podnóża najwyższego szczytu Austrii - Grossglocknera (3798 m n.p.m.). To właśnie w tym miejscu znajduje się jeden z najpiękniejszych alpejskich widoków, który stał się sławny na całym świecie: późnogotycki kościół, dumnie wznoszący się na tle majestatycznego Grossglocknera. Tak właśnie wiele osób wyobraża sobie idealny, alpejski krajobraz. Czytaj więcej

Freeride Arena & Skitouring

Freeride Arena

Słońce oślepia na doskonałym błękitnym niebie.
Czytaj więcej

Kultura i sztuka w regionie Heiligenblut

Biorąc pod uwagę bogactwo tradycji, obyczajów, rzemiosła oraz dziedzictwa artystycznego i kulturowego, region Heiligenblut jest jedyny w swoim rodzaju.
Czytaj więcej

Kościół pielgrzymkowy św. Wincentego

Wiara i duchowość od dawna stanowią ważną część życia i kultury w okolicach Heiligenblut.
Czytaj więcej

Prognoza pogody - Heiligenblut


   

Hotel Heiligenblut

Austria: Heiligenblut
Doskonała lokalizacja w Heiligenblut, basen, spa.

OFERTA W PRZYGOTOWANIU
    

Hotel Post

Austria: Heiligenblut
Hotel w centrum Heiligenblut, obok kolejki, basen, spa.

OFERTA W PRZYGOTOWANIU

Koronawirus w Austrii

Wyjazd do Austrii:

 

Zaszczepieni:  unijny certyfikat szczepienia - od podania ostatniej dawki musi upłynąć minimum 14 dni (do 31.01.2022 certyfikat ważny jest przez 9 miesięcy, do 01.02.2022 będzie to 6 miesięcy) oraz negatywny wynik testu PCR .
Ozdrowieńcy: unijny certyfikat ozdrowieńca (ważny maksymalnie przez 6 miesięcy od zachorowania) oraz negatywny wynik testu PCR. Osoby, które przyjęły szczepienie „przypominające” są zwolnione z przedstawienia dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu PCR
Pozostali: obwiązkowa kwarantanna na miejscu uniemożliwia realizację programu. Zalecamy wybór tego kierunku wyłączenie osobom zaszczepionym oraz ozdrowieńcom.
Dzieci: poniżej 12 roku życia zwolnione z testu.

 

Wypełniona Karta Lokalizacji Podróżnego przy powrocie do Polski.

 

UWAGA: Od 01.02.2022 r. okres ważności szczepienia zostanie skrócony do 180 dni. Wobec osób, które przyjęły szczepienie przypominające certyfikat zachowuje ważność przez 270 dni. Zasada ta dotyczy również dzieci od 12 r. ż. Trzecia dawka jest ważna w Austrii od dnia przyjęcia szczepienia.

 

UWAGA! Jednorazowa szczepionka Johnson & Johnson będzie uznawana tylko do 3 stycznia 2022 r., po czym konieczna będzie szczepionka przypominająca.

 

Ważność certyfikatów ozdrowienia to 6 miesięcy.

 

Wymagane dokumenty:

  1. Certyfikat unijny pełnego cyklu szczepień preparatem: BioTech/Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Sinophram, Sinovac-Corona Vac oraz zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR (ważny 72 godz.) Osoby, które przyjęły szczepienie „przypominające” są zwolnione z przedstawienia dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu PCR.
  2. Certyfikat przebycia infekcji wirusem SARS-CoV-2 w okresie ostatnich 180 dni oraz zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR (ważny 72 godz.). 

 

Test PCR należy wykonać nie wcześniej niż 72 godz. przed przekroczeniem granicy. Zaświadczenie wydane przez punkt testujący musi być w języku niemieckim lub angielskim, musi zawierać: imię i nazwisko, datę urodzenia, datę i godzinę pobrania próbki, wynik testu - negatywny/pozytywny oraz podpis i pieczęć osoby testującej lub kod kreskowy/kod QR.

 

Obostrzenia:

Noszenie maski FFP-2 jest obowiązkowe i dotyczy wszystkich miejsc publicznych w zamkniętych pomieszczeniach. Maseczki FFP-2 są obowiązkowe w Austrii także na zewnątrz, w miejscach, gdzie nie można zachować dwumetrowej odległości. Wymóg stosowania maski FFP-2 dotyczy również kolejek linowych, gondoli i wyciągów krzesełkowych z osłonami ochronnymi. W gastronomii dotyczy to w szczególności przemieszczania się gości poza stolikiem, a w obiektach noclegowych, korzystania z pomieszczeń ogólnodostępnych. Lokale gastronomiczne czynne są najpóźniej do godziny 22:00.

 

Żadne testy na koronawirusa (ani testy PCR, ani testy antygenowe) nie są już honorowane jako dokument umożliwiający wstęp do zamkniętych obiektów użyteczności publicznej (restauracje, bary, muzea, toalety itp.).

 

Dzieci do 12. roku życia są zwolnione z obowiązku przedstawienia jakiegokolwiek dokumentu (dowód zaszczepienia, wyzdrowienia czy wynik testu) upoważniającego do wstępów (wyjątek stanowi Wiedeń, gdzie testy są obowiązkowe od 6. roku życia).

 

Podróż powrotna: Przy powrocie do Polski wymagane jest wypełnienie Karty Lokalizacji Podróżnego.

 

UWAGA: Powyższe informacje dotyczą osób podróżujących z Polski i legitymujących się polskimi dokumentami. Podróżnych przybywający z innych krajów, szczególnie nienależących do Unii Europejskiej mogą dotyczyć inne przepisy.

Więcej szczegółów na https://www.gov.pl/web/austria/przyjazd-i-tranzyt-przez-Austrie

 

Skipass Heiligenblut - Grossglockner

Heiligenblut - Grossglockner- 55 km tras narciarskich - 11 wyciągów.

Kameralny ośrodek narciarski ze zróżnicowaną infrastrukturą narciarską. Każdy znajdzie coś dla siebie. Sezon zaczyna się już w grudniu i trwa do początków kwietnia. Na 55 km tras narciarskich składają się: 4 trasy łatwe (niebieskie), 8 tras średnio zawaansowanych (czerwone) i 1 trudna (czarna). Na zboczach Schareck i w rejonie Fallbichl znajdują się znakomite tereny do jazdy pozatrasowej na niezwykle grubej pokrywie śnieżnej. Jest to raj dla wszystkich fanów freeride’u, dzięki specjalnie dla nich przygotowanej freeride arenie liczącej aż 15 km²


Pełna gwarancja śniegu ze względu na położenie na wysokości od 1301 do 2984 m n.p.m. Aktywność na śniegu poza stokami narciarskimi gwarantują dobrze przygotowane trasy do narciarstwa biegowego (10 km), możliwości zjazdów na sankach, jazdy na łyżwach, wędrówki na rakietach śnieżnych, snowrafting i szlaki wypraw narciarskich. Region narciarski oddalony jest ok. 1020 km od Polski.


 

Cena karnetu 
Poniżej tabela z oficjalnymi cenami karnetów narciarskich Heiligenblut - Grossglockner  w sezonie zima 2020/2021.

 

 

Children

2006 - 2015

Teens

2002 - 2005

Seniors

do 1955 roku
 

Link do strony regionu: https://www.heiligenblut.at/de/


Cena zawiera:

  • 7 noclegów
  • śniadania, obiadokolacje
  • wstęp do spa
  • ubezpieczenie podstawowe KL, NNW, BP, OC

Cena nie zawiera:

  • napojów do obiadokolacji
  • opłaty klimatycznej 2,50 EUR/os./dzień pow. 16 lat
  • dodatkowych ubezpieczeń, które można wykupić przy dokonywaniu rezerwacji

Wyślij zapytanie:

info@infoski.pl
+48 (34) 351 33 03
+48 (34) 351 00 10
+48 (34) 351 00 08

Godziny pracy infolinii:
Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00
Sobota: nieczynne
Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl

Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!

Zamów także drukowany katalog InfoSki

Polityka prywatności.