Apartamenty Haus Austria Bez skipasu


Położenie:

Położone na wysokości 925 m n.p.m. we Flachau apartamenty Haus Austria oddalone są o 500 m od najbliższej kolejki Star Jet Flachau. Przystanek skibusa znajduje się przed apartamentami.

 

Wyposażenie:

Obiekt posiada wszystkie udogodnienia potrzebne do spędzenia relaksujących wakacji. Apartamenty wyposażone są w kuchnię z salonem ze zmywarką, czajnikiem, ekspresem do kawy, tosterem, naczyniami, kuchenką elektryczno-gazową, piekarnikiem, mikrofalówką i lodówką oraz obszernym balkonem. Znajdziemy tu suszarki do butów i stojaki na narty. Dla dzieci sala do tenisa stołowego i pokój zabaw.

 

Pokój:

BILO dla 2,3 (pow. ok 35 m²) sypialnia z podwójnym łóżkiem, salon z rozkładaną kanapą połączony z aneksem kuchennym, balkon.  Wszystkie apartamenty wyposażone są w łazienkę (prysznic, suszarka do włosów, WC), telefon, telewizor.

TRILO 4,5 (pow. ok 60 m²) dwie sypialnie z podwójnym łóżkiem, salon z rozkładaną kanapą połączony z aneksem kuchennym, balkon.  Wszystkie apartamenty wyposażone są w łazienkę (prysznic, suszarka do włosów, WC), telefon, telewizor.

 

UWAGA: Ze względu na Covid-19 mogą obowiązywać ograniczenia i obostrzenia. 


wczytywanie oferty


Ośrodek narciarski Flachau - Ski Amade
Flachau to jeden z najmodniejszych resortów narciarskich w Austrii - w samym sercu Ski Amade. Wraz z sektorami: Wagrain, St. Johann - Alpendorf, Flachauwinkl i Zauchensee, połączonymi ze sobą siecią nowoczesnych wyciągów, oferuje jazdę na 210 km tras narciarskich. Dzięki wciąż rozwijającej się infrastrukturze narciarskiej w sezonie zimowym 2020/21, miłośnicy sportów zimowych, będą mieli do dyspozycji tylko w tym rejonie 12 szczytów, w 5 dolinach. Pozostałe szczyty kompleksu Ski Amade oferujące kolejne 550 km tras czeka na wyciągnięcie ręki. A to wszystko na jednym skipasie, zledwie 8 godzin jazdy samochodem z Polski. Teren narciarski Flachau i jego okolica imponuje wygodnymi wyciągami i różnorodną ofertą dla narciarzy i snowboardzistów na każdym poziomie.  
Pięć połączonych sektorów narciarskich
Przez długi czas była to tylko wizja, która od nadchodzącego sezonu zimowego 2020/21 stanie się rzeczywistością. Wszystko za sprawą nowej kolejki linowej „Panorama Link” łączącej tereny narciarskie Snow Space Salzburg (Flachau, Wagrain, St. Johann) z Flachauwinkl i Zauchensee. Można powiedzieć, że kolejka „Panorama Link” to element, którego brakowało by połączyć składowe układanki: 12 szczytów serca Amade Ski i 210 km tras. Podróż nowoczesnymi, przeszklonymi, 10-osobowymi gondolami na odcinku 3,1 km, z górskich stacji na Grießenkareck przez grzebień do górnej stacji Flachauwinkl-Kleinarl, trwa 8 minut. Miłośnikom białego szaleństwa oferuje niezapomniane widoki i daje nieograniczone możliwości korzystania ze śnieżnej wolności, bez potrzeby długiej jazdy skibusami. „Panorama link”, to tylko jeden z 70 nowoczesnych wyciągów, które nadają regionowi miano najmodniejszego w całej Austrii. Znajdziemy tu również takie perełki jak trasa narciarska Pucharu Świata Hermanna Maiera, na której można poczuć się jak „Herminator”. Od wymagających stoków Pucharu Świata, po liczne trasy rekreacyjne i trasy dla rodzin oraz miejsca do freestyle i freeride o międzynarodowej renomie, fani narciarstwa na wszystkich poziomach zaawansowania znajdą swój idealny teren w samym środku Ski Amade.  
Skibusy w Flachau
Z ważnym skipasem i sprzętem narciarskim w ręku, wszyscy narciarze mogą z łatwością korzystać z lokalnych skibusów, które są bezpłatne. Skibusy kursują przez całą zimę, od miejscowości do dolnych stacji wyciągów. W łatwy i przyjemny sposób możemy przemieszczać się między sektorami: Flachau, Wagrain, St. Johann - Alpendorf, Flachauwinkl. Dokładny rozkład jazdy dostępny w linku poniżej:


Aktualny rozkład jazdy skibusów.  
Skibusy w Ski Amade
W poszczególnych regionach Ski Amade 760 km tras (Schladming-Dachstein, Salzburger Sportwelt, Grossarltal, Hochkönig, Gastein) można podróżować tylko między sektorami, korzystając z lokalnych, bezpłatnych skibusów, natomiast nie ma bezpłatnego połączenia autobusowego między regionami Ski Amade. Spis wszystkich przystanków skibusów w resorcie Ski Amade można znaleźć w linku poniżej:
Aktualne przystanki skibusów.

HERMANN MAIER TOUR

Licząca 35 kilometrów trasa Hermann Maier Tour prowadzi stokami narciarskimi terenu Snow Space Salzburg (Flachau, Wagrain, St. Johann-Alpendorf). Obejmuje ponad 6700 m przewyższenia i 20 wyciągów, specjalnie przygotowane miejsca widokowe z rozległą panoramą, punkty kontroli prędkości czy trasy z filmów narciarskich.


Czytaj więcej

Termy Amade w Pongau

Zaledwie 10 km od Flachau w miejscowości Pongau znajdują się Thermy Amade. Jedenaście różnych basenów, od relaksacyjnego po sportowy, dziecięcy i ze sztuczną falą, a nawet basen do nurkowania. Jest tu nawet podział na baseny słodkowodne i solankowe o różnym stężeniu soli fizjologicznej.


Czytaj więcej

Audi FIS Ladies Night slalom Flachau

Każdego roku w styczniu na legendarnym torze Hermann Maier FIS Pucharu Świata spotyka się śmietanka Pucharu Świata kobiet podczas nocnego slalomu we Flachau. Rozgrzewka zawodniczek, główne zawody, konkurs fanklubów i liczne imprezy towarzyszące dla kibiców, koncerty, blaski fleszy.


Czytaj więcej

Największy snowpark w Austrii - Absolut Park

Absolut Park to nie tylko największy snowpark w Austrii, ale także jeden z najbardziej znanych europejskich snowparków. Cały teren parku rozciąga się na ponad 1,5 km długości, jest podzielony na siedem części i wyposażony w szeroki oraz zróżnicowany wachlarz około 100 przeszkód. Profesjonalna ekipa techniczna codziennie pracuje w snowparku, aby utrzymać idealne warunki.

Czytaj więcej

Spring Battle

Od 17 do 21 marca 2021 roku międzynarodowi profesjonaliści ze sceny snowboardowej i freeskierów spotkają się w Absolut Park we Flachauwinkl, aby uczcić koniec sezonu na zawodach z serii WST Elite Level i AFP Gold Event. Spring Battle to elitarny, światowy poziom gwarantujący moc emocji.


Czytaj więcej

Pogoda w ośrodku Flachau - Ski Amade


   

Apartamenty Alpin Apart

Austria: Flachau - Ski Amade
09.04.2022 Dojazd własny
Apartament BILO dla 4 osob
Apartamenty z basenem w Flachau,
obok przystanku skibusa.
Bez skipasu
Cena za osobę:
1420 PLN Szczegóły
więcej terminów
    

Sporthotel Wagrain

Austria: Flachau - Ski Amade
12.03.2022 Dojazd własny
Pokój dwuosobowy
Ekskluzywny hotel w Wagrain,
położony przy wyciągu.
Bez skipasu
Cena za osobę:
3950 PLN Szczegóły
więcej terminów

Landhaus Innrain

Austria: Flachau - Ski Amade
05.03.2022 Dojazd własny
Apartament TRILO dla 4 osob
Kameralny apartament w Flachau
300 m od wyciągu.
Bez skipasu
Cena za osobę:
1690 PLN Szczegóły
więcej terminów
   

Hotel Gasthof Bacher

Austria: Flachau - Ski Amade
Hotel w St.Johann im Pongau,
50 m od przystanku skibusa.

OFERTA W PRZYGOTOWANIU
   

Aparthotel Oberauer Wagrain

Austria: Flachau - Ski Amade
Aparthotel ze śniadaniem
Wagrain 500 m od kolejki.

OFERTA W PRZYGOTOWANIU

Apartamenty Gindlgut

Austria: Flachau - Ski Amade
Rodzinne apartamenty w Flachau,
obok przystanku skibusa.

OFERTA W PRZYGOTOWANIU
    

Alpina Wagrain Nature & Sport Resort

Austria: Flachau - Ski Amade
Hotel dla aktywnych w Wagrain,
300 m od wyciągu.

OFERTA W PRZYGOTOWANIU

Koronawirus w Austrii

Wyjazd do Austrii:

 

Zaszczepieni:  unijny certyfikat szczepienia - od podania ostatniej dawki musi upłynąć minimum 14 dni (do 31.01.2022 certyfikat ważny jest przez 9 miesięcy, do 01.02.2022 będzie to 6 miesięcy) oraz negatywny wynik testu PCR .
Ozdrowieńcy: unijny certyfikat ozdrowieńca (ważny maksymalnie przez 6 miesięcy od zachorowania) oraz negatywny wynik testu PCR. Osoby, które przyjęły szczepienie „przypominające” są zwolnione z przedstawienia dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu PCR
Pozostali: obwiązkowa kwarantanna na miejscu uniemożliwia realizację programu. Zalecamy wybór tego kierunku wyłączenie osobom zaszczepionym oraz ozdrowieńcom.
Dzieci: poniżej 12 roku życia zwolnione z testu.

 

Wypełniona Karta Lokalizacji Podróżnego przy powrocie do Polski.

 

UWAGA: Od 01.02.2022 r. okres ważności szczepienia zostanie skrócony do 180 dni. Wobec osób, które przyjęły szczepienie przypominające certyfikat zachowuje ważność przez 270 dni. Zasada ta dotyczy również dzieci od 12 r. ż. Trzecia dawka jest ważna w Austrii od dnia przyjęcia szczepienia.

 

UWAGA! Jednorazowa szczepionka Johnson & Johnson będzie uznawana tylko do 3 stycznia 2022 r., po czym konieczna będzie szczepionka przypominająca.

 

Ważność certyfikatów ozdrowienia to 6 miesięcy.

 

Wymagane dokumenty:

 1. Certyfikat unijny pełnego cyklu szczepień preparatem: BioTech/Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Sinophram, Sinovac-Corona Vac oraz zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR (ważny 72 godz.) Osoby, które przyjęły szczepienie „przypominające” są zwolnione z przedstawienia dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu PCR.
 2. Certyfikat przebycia infekcji wirusem SARS-CoV-2 w okresie ostatnich 180 dni oraz zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR (ważny 72 godz.). 

 

Test PCR należy wykonać nie wcześniej niż 72 godz. przed przekroczeniem granicy. Zaświadczenie wydane przez punkt testujący musi być w języku niemieckim lub angielskim, musi zawierać: imię i nazwisko, datę urodzenia, datę i godzinę pobrania próbki, wynik testu - negatywny/pozytywny oraz podpis i pieczęć osoby testującej lub kod kreskowy/kod QR.

 

Obostrzenia:

Noszenie maski FFP-2 jest obowiązkowe i dotyczy wszystkich miejsc publicznych w zamkniętych pomieszczeniach. Maseczki FFP-2 są obowiązkowe w Austrii także na zewnątrz, w miejscach, gdzie nie można zachować dwumetrowej odległości. Wymóg stosowania maski FFP-2 dotyczy również kolejek linowych, gondoli i wyciągów krzesełkowych z osłonami ochronnymi. W gastronomii dotyczy to w szczególności przemieszczania się gości poza stolikiem, a w obiektach noclegowych, korzystania z pomieszczeń ogólnodostępnych. Lokale gastronomiczne czynne są najpóźniej do godziny 22:00.

 

Żadne testy na koronawirusa (ani testy PCR, ani testy antygenowe) nie są już honorowane jako dokument umożliwiający wstęp do zamkniętych obiektów użyteczności publicznej (restauracje, bary, muzea, toalety itp.).

 

Dzieci do 12. roku życia są zwolnione z obowiązku przedstawienia jakiegokolwiek dokumentu (dowód zaszczepienia, wyzdrowienia czy wynik testu) upoważniającego do wstępów (wyjątek stanowi Wiedeń, gdzie testy są obowiązkowe od 6. roku życia).

 

Podróż powrotna: Przy powrocie do Polski wymagane jest wypełnienie Karty Lokalizacji Podróżnego.

 

UWAGA: Powyższe informacje dotyczą osób podróżujących z Polski i legitymujących się polskimi dokumentami. Podróżnych przybywający z innych krajów, szczególnie nienależących do Unii Europejskiej mogą dotyczyć inne przepisy.

Więcej szczegółów na https://www.gov.pl/web/austria/przyjazd-i-tranzyt-przez-Austrie

 

Skipass

Jeden karnet SKI AMADE - 760 km tras narciarskich - 270 wyciągów.

Ski Amade to największe w Austrii zrzeszenie stacji narciarskich, w skład którego wchodzi 5 rejonów: 

 • Salzburger Sportwelt, a w nim: Flachau, Wagrain, St. Johann/Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben, Filzmoos, Goldegg;
 • Schladming-Dachstein, a w nim: Schladming (Planai), Rohrmoos (Hochwurzen), Pichl (Reiteralm), Ramsau am Dachstein, Haus im Ennstal (Hauser Kaibling), Forstau (Fageralm), Gröbming (Stoderzinken), Pruggern (Galsterbergalm);
 • Gastein , a w nim: Bad Gastein, Bad Hofgastein, Dorfgastein, Sportgastein;
 • Grossarltal, a w nim: Grossarl, Hüttschlag;
 • Hochkönig, a w nim: Maria Alm, Dienten, Mühlbach.


Trasy rozciągają się na wysokości 600-2700 m n. p. m. Sezon narciarski trwa od końca listopada do początku kwietnia. Wewnątrz rejonów kursują bezpłatne skibusy. Poszczególne rejony nie są ze sobą połączone wyciągami. Najbliższy rejon Gastein oddalony jest o zaledwie 7 godz. jazdy samochodem z Polski.


 

Cena karnetu 
Poniżej tabela z oficjalnymi cenami karnetów narciarskich Ski Amade w sezonie zima 2020/2021.

 

Aktualny cennik skipasów Ski Amade


Skibusy w Ski Amade

W poszczególnych regionach Ski Amade (Schladming-Dachstein, Salzburger Sportwelt, Grossarltal, Hochkönig, Gastein) można podróżować między sektorami, korzystając z lokalnych, bezpłatnych skibusów, nie ma bezpłatnego połączenia autobusowego między regionami Ski Amade.

Spis wszystkich przystanków skibusów w resorcie Ski Amade można znaleźć w linku poniżej:
Aktualne przystanki skibusów.  

Cena zawiera:

 • 7 noclegów
 • miejsce parkingowe
 • pościel, ręczniki
 • ubezpieczenie podstawowe KL, NNW, BP, OC
 • końcowe sprzątanie

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia
 • pakiet energetyczny 25 EUR/apart.
 • opłaty klimatycznej 2,1 EUR/os./dzień
 • dodatkowych ubezpieczeń, które można wykupić przy dokonywaniu rezerwacji

Wyślij zapytanie:

info@infoski.pl
+48 (34) 351 33 03
+48 (34) 351 00 10
+48 (34) 351 00 08

Godziny pracy infolinii:
Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00
Sobota: nieczynne
Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl

Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!

Zamów także drukowany katalog InfoSki

Polityka prywatności.