Blu Hotel Natura & Spa      Skipas w cenie


Położenie:

Stylowy hotel ze spa  na obrzeżach Folgarii na wysokości 1200 m n.p.m., oddalony 1,5 km od wyciągu. Przystanek skibusa w odległości 200 m. Obiekt jest otoczony przez rozległe ogrody ze słonecznym tarasem.

 

Wyposażenie:

Hotel, to nowoczesna, drewniana konstrukcja z dużymi oknami, wpuszczającymi dużo światła. Śniadanie podawane jest w formie obfitego bufetu, obiadokolacja natomiast serwowana jest do stolika. Raz na pobyt obiadokolacja serwowana z lokalnych, tradycyjnych produktów. Dostęp do Wi-Fi. Hotel dysponuje ogrzewaną narciarnią.

 

Wellness:

Centrum Wellness składa się z sauny suchej, łaźni parowej, bio sauny, jak i sauny wyłącznie dla kobiet, jacuzzi, prysznicy emocjonalnych, strefy relaksu oraz odkrytego i krytego basenu z hydromasażem i panoramicznym widokiem na góry. Dostęp do My Vitalis Wellness & Spa jest bezpłatny i dozwolony od 16 roku życia od 14:00 do 20:00 pod warunkiem sprawdzenia dostępności i rezerwacji dokonanej bezpośrednio w hotelu. Komplet ręcznik, szlafrok i kapcie do użytku w Spa dostępne po zameldowaniu w pokoju.  Korzystanie z ręczników pokojowych jest zabronione. Dzieci poniżej 16 roku życia mogą natomiast korzystać z krytego basenu wyłącznie w godzinach 14: 00-15: 30 (w towarzystwie osoby dorosłej). Basen jest dostępny od 10.00 do 12.00 i od 14.00 do 20.00. Na basenie obowiązują czepki. Za dodatkową opłatą masaże i zabiegi odnowy biologicznej.

 

Pokój:

Standardowy 2-os. (ok. 16 m²) pokoje te charakteryzują się nowoczesnym designem, z drewnianą podłogą, większość posiada balkon. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę (suszarka do włosów, WC, bidet, prysznic), szlafrok, kapcie, telefon, telewizor, sejf.

 

UWAGA: Ze względu na Covid-19 mogą obowiązywać ograniczenia i obostrzenia. 


wczytywanie oferty


Folgaria - Aple Cimbra –historia, tradycje i niezrównane piękno przyrody
Alpe Cimbra jest jednym z największych płaskowyżów Europy w Alpach, leżącym w samym środku południowo-wschodniego Trentino. Został utworzony przez malownicze krajobrazy łąk przynależących do miejscowości Folgaria, Lavarone i Luserna. Region ten, ze względu na swoją historię, jest nazwany Aplami Cymbryjskimi. Znajdujący się tu środek narciarski obejmujący Folgarię i Lavarone oferuje ponad 100 km tras narciarskich na jednym skipasie. Szerokie trasy, spełniające wymagania każdego narciarza, prowadzą między fortecami z II Wojny Światowej, pełnym spokoju i romantyzmu krajobrazem oraz widokami na alpejskie szczyty. Stoki narciarskie położone są na wysokości 1100 – 2050 m n.p.m., co gwarantuje dobre warunki narciarskie od grudnia do kwietnia. Niżej położone trasy są dośnieżane w miarę potrzeb. System sztucznego naśnieżania obsługuje 50 km tras. Ośrodek jest częścią mega kompleksu narciarskiego Superskirama Dolomiti. Folgaria - Alpe Cimbra jest ośrodkiem narciarskim dla miłośników białego puchu, przygód i przyrody. To idealne miejsce na wakacje pod znakiem sportu i relaksu.
Alpejskie stoki dla każdego pasjonata nart i snowboardu
Folgaria - Alpe Cimbra staje się białym rajem dla narciarzy i snowboardzistów, kiedy bujna natura wśród lasów, pastwisk, jezior i strumieni zostaje pokryta warstwą śniegu. 104 kilometry tras podzielone są na dwa rejony: Folgaria 74 km tras oraz Lavarone 30 km tras, między którymi kursują skibusy. Cały ośrodek narciarski nadaje się dla narciarzy początkujących, ze względu na sporą ilość łatwych tras. Jest tu nawet rozgraniczenie na ostrzejsze i łagodniejsze trasy dla początkujących. Jednak to średniozaawansowani narciarze znajdą tu najwięcej możliwości dla siebie. To dla nich przeznaczone jest 40% ośrodka, a widokowe trasy z panoramą alpejskich szczytów wprawią w zachwyt niejednego zwolennika włoskich wojaży. Narciarze zaawansowani również nie będą narzekać. W sumie ośrodek oferuje 9 km czarnych szlaków. Szczególnym wyzwaniem jest trasa nr 6 z Serrady do Fondo Grande. Szeroka gama stoków zadowoli wszystkich: od łatwych tras niebieskich, przez czerwone, aż po najbardziej strome czarne trasy, będące miejscem treningów dla zawodowców (trasa Agonistica, trasa Salizzona, Trasa Avez del Prinzep).
Informacje o skipasach w  rejonie Folgaria - Alpe Cimbra
Skipass Alpe Cimbra Folgaria-Lavarone umożliwia jazdę na nartach na wszystkich stokach 3 karuzel narciarskich obszaru Skitour dei Forti: Folgaria Ski, Ski Center Lavarone - Alpe Fiorentini. Jeden karnet daje dostęp do 104 km tras narciarskich i 48 instalacji wyciągowych. 6-dniowy karnet Aple Cimbra Folgaria-Lavarone umożliwia 1-dzień jazdy na stokach narciarskich kompleksu Paganella Ski i 1-dzień jazdy w rejonie narciarskim Monte Bondone. Bezpłatny skipas dla dziecka urodzonego po 30.11.2013 przysługuje, gdy zostaje wykupiony skipas dla dorosłego (min. 2 dni) - 1 płatny dorosły + 1 dziecko gratis. Dziecko dostaje taki sam skipas jak dorosły opiekun.
Folgaria - czarująca górska miejscowość
To jena z trzech głównych miejscowości płaskowyżu Aple Cimbra, które tworzą narciarska karuzelę „Skitour dei Forti”, oraz jedna z najstarszych gmin w Trentino. Jest znanym ośrodkiem turystycznym, doskonale wyposażonym zarówno do letniego, jak i zimowego wypoczynku. Ośrodek narciarski Folgaria dysponuje 74 kilometrami doskonale przygotowanych tras. Znajdziemy tu stoki narciarskie o małym, dużym i średnim stopniu trudności, dostosowane do różnych potrzeb narciarzy. Nowoczesne wyciągi, dwa tory saneczkowe i park śnieżny, lodowisko. Na rodziny i dzieci czeka specjalna oferta, obejmująca naukę jazdy na nartach oraz rozrywkę i zabawę. Historia Folgarii sięga XIII wieku, kiedy to bawarscy osadnicy zaczęli przybywać na płaskowyż. Od początku ludność tego rejonu walczyła przeciw władzy feudalnej, zwłaszcza przeciwko rodzinie Trapp (feudałowie z zamku Beseno)w obronie swoich przywilejów wspólnoty wolnej i niezależnej. Z tego powodu posiada wciąż honorowy tytuł: Magnifica Comunita, czyli Wspaniała Wspólnota. W skład Folgarii wchodzi siedem mniejszych miejscowości: Costa, Serrada, Guardia, Mezzomonte, San Sebastiano, Carbonare e Nosellari. Herb wspólnoty składa się z trzech drzew w owalnej tarczy, które symbolizują najstarsze, zbiorowe bogactwo Folgarii, jakim jest las. Turyści chętnie odwiedzają centrum miejscowości z główną ulicą, na której znajdują się liczne sklepy, bary, cukiernie, restauracje, gdzie można kupić typowe produkty trydenckie oraz spróbować specjałów gastronomicznych tego regionu.
Lavarone – kultowa trasa białej jodły i krystaliczne górskie jezioro
Pełne romantycznego spokoju krajobrazu, które w przeszłości były bardzo doceniane przez znane osobistości ze świata historii i kultury, takie jak Sigmund Freud i cesarz austriacki Francesco Giuseppe, który ze swoim dworem przebywał tutaj na wakacjach. Należące do tego obrzaru Ski Center Lavarone oferuje 30 kilometrów świetnie przygotowanych tras zjazdowych zlokalizowanych na wysokościach między 1180 m n.p.m. a 1600 m n.p.m., gdzie każdy narciarz powinien znaleźć coś dla siebie. Jednak najwięcej tras i radości z jazdy czeka na narciarzy, którzy dopiero zaczynają swoją śnieżną przygodę. Główna trasa narciarska to kultowy Avez del Prinzep, która wzięła nazwę od wspaniałej białej jodły, mającej 60 m wysokości i 300 lat. Jest to największy egzemplarz tego drzewa w Europie, któremu nadano nazwę Avez del Prinzep. Trasa z różnicą wysokości ponad 400 m i 2 km długości, jest jedną z najpiękniejszych tras w Trentino. Na górną stację, gdzie koniecznie trzeba zarezerwować kilka minut na podziwianie przepięknej panoramy Dolomitów, wjeżdża się 4-krzesłowym wyciągiem. Perełką Lavarone jest górskie jezioro o tej samej nazwie, które w 2017 roku dostało specjalne wyróżnienie “błękitnej flagi”, jako naturalnego jeziora alpejskiego. Jezioro Lavarone a w zimie zamienia się w zamarzniętą taflę lodu perfekcyjną do jazdy na łyżwach. Nazwa Lavarone - Lafraun, w dialekcie cymbryjskim oznacza terytorium z jego licznymi wioskami. Tworzą go głównie miejscowości: Chiesa, Gionghi, Bertoldi i Cappella, które zamieszkują niezmiernie gościnni ludzie.
„Cymbryjska wyspa” Luserna o nordyckim kliamcie
Najmniejsza i wyjątkowa osada Alp Cymbryjskich, jest żywym świadectwem historii tych rejonów. Ten ośrodek narciarski dysponuje ponad 35 km tras przeznaczonych wyłącznie dla narciarzy biegowych w ośrodku Milegrobbe. Luserna reprezentuje ostatnią wyspę dialektu cymbryjskiego, który należy do antycznego języka bawarskiego. Nadal posługuje się nim 90% mieszkańców wioski. Cymbryjska mniejszość językowa wraz została uznana przez władze regionu i objęta ochroną. W Lusernie znajdziemy wiele przykładów architektury wiejskiej, takich jak dom-muzeum Haus von Prükk czy Centrum Dokumentacji, stanowiące ważne archiwum tego obszaru. Również I Wojna Światowa pozostawiła po sobie wiele pamiątek takich jak: Fort Lusérn, okopy w Millegrobbe i cmentarz w Costalta. Spacerując wąskimi uliczkami Lucerny można bez wątpienia poczuć ducha antycznych korzeni. Terytorium jest zbudowane z naturalnych tarasów i rozciąga się przez Valle dell’Astico tworząc naturalne doliny i przewieszenia, z różnicą wysokości wynoszącą nawet 600 metrów.

FEDERALNY OŚRODEK PSICH ZAPRZĘGÓW

W miejscowości Millegrobbe w Lavarone znajduje się międzynarodowa stolica psich zaprzęgów. tej fascynującej dyscypliny. Na spragnionych emocjonujących przejażdżek czeka do dyspozycji 60 psów z profesjonalnymi maszerami. 


Czytaj więcej

NARCIARSTWO BIEGOWE

Ośrodek narciarstwa biegowego MILLEGROBBE obejmuje 35 km tras biegowych i 33 km połączeń pomiędzy płaskowyżem Veneto i Trydentu. Millegrobbe, położone na wysokości 1424 m n.p.m, to jedna z najważniejszych siedzib europejskiego narciarstwa biegowego.


Czytaj więcej

SKIALPINIZM

Rejon Folgaria - Aple Cimbra ma do zaoferowania wiele tras do skialpinizmu. Jeśli kochasz ciszę, nieskażoną naturę oraz odkrywanie nowych szlaków to świetnie trafiłeś. Tutejsze ścieżki wiodą z dala od wyciągów i nartostrad.


Czytaj więcej

ROWEREM PO ŚNIEGU

Lubisz jazdę rowerem? Zimą wcale nie musisz z niej rezygnować. Dzięki specjalnym „fat bike” będziesz mógł dobrze się bawić na specjalnych ścieżkach, dostosowanych do tego typu rowerów, samemu lub z przewodnikiem.


Czytaj więcej

CAŁOROCZNE LODOWISKO W FOLGARII

Palaghiaccio to znajdujące się w Folgarii całoroczne, kryte lodowisko o wymiarach 30x60 m, łącznej powierzchni 1800 m² oraz trybuną na 1600 widzów. Wystarczy tylko założyć łyżwy i świetnie się bawić.


Czytaj więcej

Pogoda w Folgaria - Alpe Cimbra

Your browser does not support iframes.


   

Park Hotel Miramonti

Włochy: Folgaria - Alpe Cimbra
16.01.2022 z Warszawy.
Pokój dwuosobowy
Kameralny hotel w Folgarii,
150 m przystanek skibusa.
Skipas w cenie
Cena za osobę:
4310 PLN Szczegóły
więcej terminów
   

Grand Hotel Biancaneve

Włochy: Folgaria - Alpe Cimbra
20.03.2022 z Warszawy.
Pokój dwuosobowy
Hotel z basenem w Costa-Folgaria,
300 m od stoku.
Skipas w cenie
Cena za osobę:
4290 PLN Szczegóły
więcej terminów
    

Golf Hotel

Włochy: Folgaria - Alpe Cimbra
13.03.2022 z Warszawy.
Pokój dwuosobowy
Komfortowy hotel z basenem w
Costa-Folgaria, 100 m od wyciągu.
Skipas w cenie
Cena za osobę:
4770 PLN Szczegóły
więcej terminów
   

Residence Stella

Włochy: Folgaria - Alpe Cimbra
Przestronne apartamenty w Costa-Folgaria,
100 m od stoku.

OFERTA W PRZYGOTOWANIU
   

Caminetto Mountain Resort

Włochy: Folgaria - Alpe Cimbra
Familijny hotel w Lavarone,
położony bezpośrednio na stoku.

OFERTA W PRZYGOTOWANIU

Koronawirus we Włoszech

Wyjazd do Włoch - aktualne wytyczne Covid-19:

 

Zaszczepieni: bez testu, wymagany certyfikat szczepienia.
Ozdrowieńcy: bez testu, wymagany unijny certyfikat ozdrowieńca.
Pozostali: wymagany negatywny wynik testu RT-PCR lub antygenowego.
Dzieci: poniżej 6 roku życia zwolnione z testu.

 

Wypełniony formularz na stronie EU Digital Passenger Locator Form
Wypełniona
Karta Lokalizacji Podróżnego przy powrocie do Polski.

 

Wymagane dokumenty:

 • Wypełniony formularz na stronie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione).
 • Należy przedstawić certyfikat unijny (jeden z trzech) w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim, zaświadczający o:
 1. Przebytej chorobie Covid-19 (ozdrowieńcy),
 2. Ukończeniu całego cyklu szczepień szczepionką zatwierdzoną przez UE,
 3. Negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch, w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym, w języku angielskim lub Włoskim. Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej szóstego roku życia.

W przypadku niespełnienia powyższych warunków, należy poddać się 5-dniowej kwarantannie, zgłosić swój przyjazd dla właściwej miejscowo placówki służby zdrowia (ASL) i wykonać test wymazowy po zakończeniu kwarantanny.

 

Obostrzenia:

We Włoszech obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa w zamkniętej oraz otwartej przestrzeni publicznej. Zwolnione z tego obowiązku są dzieci poniżej 6 roku życia oraz osoby uprawiające sport. W zależności od regionu obowiązują mniej lub bardziej ścisłe obostrzenia/ograniczenia.

 

Warunki korzystania z wyciągów narciarskich, restauracji, barów, komunikacji zbiorowej itp.:

 • Należy posiadać przy sobie aktualny certyfikat unijny (jeden z 3 wyżej wymienionych) w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim.
 • Osoby niezaszczepione: każdorazowo muszą przedstawić aktualny negatywny wynik testu na obecność wirusa Sars-cov2. Testy ważne są do 48 h od ich wykonania.
 • W trakcie jazdy na nartach nie ma obowiązku przebywania w masce, jednak należy z niej korzystać w kolejkach oraz na wyciągach i w gondolach.

Podróż powrotna:

Przy powrocie do Polski wymagane jest wypełnienie Karty Lokalizacji Podróżnego.

 

Test po powrocie do kraju:

Osoby niezaszczepione i nieposiadające statusu rezydenta, w celu zwolnienia z kwarantanny mogą wykonać test PCR lub test antygenowy na obecność SARS CoV-2, do 48 h od momentu przybycia do kraju.

Odprawa

 • Rozpoczęcie odprawy 2 godz. przed wylotem.
 • Koniec odprawy 40 min. przed wylotem.

Bagaże

 • Bagaż podręczny do 10 kg mały - 1 sztuka, maksymalne wymiary: 40 x 30 x 20 cm
 • Bagaż rejestrowany do 20 kg - 1 sztuka, maksymalne wymiary: 149 x 119 x 171 cm
 • 1 para nart z kijkami lub snowboard w pokrowcu
 • Buty narciarskie muszą się mieścić w bagażu rejestrowanym. Nie mogą stanowić osobnego bagażu.
 • Przekroczenie limitów dotyczących bagażu wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat według taryfy przewoźnika - linie lotnicze www.wizzair.com


Infoski.pl to gwarancja najwyższego komfortu w podróży. Rozpocznij swoje wakacje jeszcze przed wejściem do samolotu.

WYLOTTRASA
19.12.2021 Niedz.
26.12.2021 Niedz.
Gdansk Mediolan
(Bergamo)


15:15 17:25
Linie lotnicze: Wizz Air
Samolot: W6 1681
PRZYLOTTRASA
26.12.2021 Niedz.
02.01.2022 Niedz.
Mediolan
(Bergamo)
Gdansk

18:00 20:05
Linie lotnicze: Wizz Air
Samolot: W6 1682
WYLOTTRASA
11.12.2021 Sob.
23.12.2021 Czw.
Katowice Mediolan
(Bergamo)


06:10 07:55
Linie lotnicze: Wizz Air
Samolot: W6 1131
PRZYLOTTRASA
11.12.2021 Sob. Mediolan
(Bergamo)
Katowice

08:30 10:10
Linie lotnicze: Wizz Air
Samolot: W6 1132
PRZYLOTTRASA
18.12.2021 Sob. Mediolan
(Bergamo)
Katowice

14:05 15:45
Linie lotnicze: Wizz Air
Samolot: W6 1132
PRZYLOTTRASA
30.12.2021 Czw. Mediolan
(Bergamo)
Katowice

08:25 10:05
Linie lotnicze: Wizz Air
Samolot: W6 1132
WYLOTTRASA
12.12.2021 Niedz.
09.01.2022 Niedz.
16.01.2022 Niedz.
23.01.2022 Niedz.
30.01.2022 Niedz.
06.02.2022 Niedz.
13.02.2022 Niedz.
20.02.2022 Niedz.
27.02.2022 Niedz.
06.03.2022 Niedz.
13.03.2022 Niedz.
20.03.2022 Niedz.
Warszawa
(Chopin)
Mediolan
(Bergamo)


12:30 14:35
Linie lotnicze: Wizz Air
Samolot: W6 1431
PRZYLOTTRASA
12.12.2021 Niedz.
19.12.2021 Niedz.
16.01.2022 Niedz.
23.01.2022 Niedz.
30.01.2022 Niedz.
06.02.2022 Niedz.
13.02.2022 Niedz.
20.02.2022 Niedz.
27.02.2022 Niedz.
06.03.2022 Niedz.
13.03.2022 Niedz.
20.03.2022 Niedz.
Mediolan
(Bergamo)
Warszawa
(Chopin)


15:10 17:10
Linie lotnicze: Wizz Air
Samolot: W6 1432
PRZYLOTTRASA
27.03.2022 Niedz. Mediolan
(Bergamo)
Warszawa
(Chopin)


15:10 17:05
Linie lotnicze: Wizz Air
Samolot: W6 1432

Cena zawiera:

 • przelot
 • bagaż (podręczny 10 kg, rejestrowany 20 kg, 1 para nart lub snowboard w pokrowcu)
 • 7 noclegów
 • śniadania i obiadokolacje
 • transfer lotnisko - hotel - lotnisko
 • 6-dniowy skipas
 • wstęp do Spa
 • ubezpieczenie podstawowe KL, NNW, BP, OC

Cena nie zawiera:

 • napojów do obiadokolacji
 • opłaty klimatycznej 2 EUR/os./dzień
 • łóżeczko dla niemowlaka 10 EUR/dzień
 • dodatkowych zabiegów w Spa
 • dodatkowych ubezpieczeń, które można wykupić przy dokonywaniu rezerwacji

Istnieje również możliwość dojazdu we własnym zakresie zgodnie z cennikiem w tabeli poniżej.

 

Wyślij zapytanie:

info@infoski.pl
+48 (34) 351 33 03
+48 (34) 351 00 10
+48 (34) 351 00 08

Godziny pracy infolinii:
Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00
Sobota: nieczynne
Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl

Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!

Zamów także drukowany katalog InfoSki

Polityka prywatności.