Ponte Di Legno-Tonale: włoski ośrodek narciarski przyjazny amatorom białego szaleństwa

Ponte di Legno–Tonale leżące pomiędzy dwoma włoskimi regionami Lombardią i Trentino, jest idealną zimową destynacją dla rodzin, jak i grup przyjaciół. Lokalizacja oraz wyciągi na lodowiec Presena do wysokości 3000 m n.p.m. gwarantują możliwość jazdy na nartach od jesieni do późnej wiosny. Od lodowca, aż do Passo Tonale, Ponte di Legno i Temu można szusować na 100 km tras narciarskich o przewyższeniu 2000 m. Wszystkie trasy są połączone i dostępne na jednym skipasie. Tutaj możesz sprawdzić się na różnych poziomach trudności, zarówno jeśli jesteś ekspertem, jak i początkującym.

 

Świetna zabawa na nartach wypełnia cały dzień.

 

Zimą stoki narciarskie obfitują w naturalną pokrywę śnieżną oraz wspomagane są kompletnym systemem sztucznego naśnieżania. Dopełnieniem ośrodka narciarskiego jest snowpark w Passo Tonale ze stokami ski crossowymi z ekscytującymi skoczniami i pagórkami, które należą do najdłuższych w Alpach.

 

Jedną z najpiękniejszych tras ośrodka jest bez wątpienia czarna „Paradiso”, o nachyleniu 45%, która schodzi z lodowca i jest częścią trasy non-stop o długości 11 km. To jedna z najdłuższych tras w Europie. Godne polecenia są również trasy „Alpino” (czerwona) w Passo Tonale, „Corno d’Aola” w Ponte di Legno oraz czarna „Temu”, położona w lasach Parco dell'Adamello.

 

A jeśli po dniu pełnym wrażeń, nadal jesteś pełen energii, ucieszy Cię informacja, że ​​4 razy w tygodniu można jeździć na nartach nocą. Jazda na nartach pod niebem pełnym gwiazd to coś, czego naprawdę musisz doświadczyć przynajmniej raz w życiu.

 

Passo Tonale jest cenione za swoje nocne życie. Istnieje wiele dyskotek, w których można miło spędzić czas w towarzystwie przyjaciół, a także popularne „apres ski”, z muzyką porywającą do wyśmienitej zabawy. Dodatkowo od stycznia do marca 2023 r. na lodowcu Presena będą się odbywać koncerty z instrumentami lodowymi.

 

W Ponte di Legno–Tonale czekają na Ciebie niezapomniane przeżycia.


Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl

Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!

Zamów także drukowany katalog InfoSki

Polityka prywatności.