Polskie dni w Andorze 2019 - relacja z wyjazdu

Kolejna edycja Polskich dni w Andorze za nami. Przedświąteczny wyjazd na narty w Pireneje okazał się niezwykle udany. Wszystkie sektory ośrodka narciarskiego Grandvalira Andora były dostępne dla uczestników imprezy. Bardzo dobre warunki śniegowe pozwoliły zrealizować interesujący program. Dynamiczna pogoda pozwoliła nam na jazdę na nartach i snowboardach w zróżnicowanych warunkach. Były takie dni, że świeciło słońce i jeździliśmy w krótkich rękawkach ale zaskoczyły nas również potężne opady śniegu. Pogoda była zmienna a nastroje wszystkich uczestników wyjazdu cały czas doskonałe.

W slalomie gigancie trwała zacięta rywalizacja do ostatniego przejazdu. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Dorota Zygo z czasem 37,35 na drugim miejscu uplasowała się Stella Polak a tuz za nią Monika Kurdziel. W kategorii mężczyzn zwyciężył Michał Gąsiorowski z czasem 35,32, drugie miejsce zajął Piotr Żak a trzecie Krzysztof Smogorzewski.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się gokarty na lodzie oraz spotkania z wybitnymi polskimi sportowcami Czesławem Langiem i Krzysztofem Baranowskim. Wielką furorę sprawili nam specjaliści od morsowania i survivalu - Piotr Marczewski i Valerjan Romanowski, który przyjechał do Andory z Polski rowerem. Codziennie mieliśmy możliwość morsowania w lodowatej wodzie pod opieką specjalistów a nasza nowa aktywność wzbudziła wielkie zainteresowanie nie tylko wśród uczestników wyjazdu ale również wśród Andorczyków, którzy z podziwem i wielkim zainteresowaniem przyglądali się radosnym Polakom kąpiącym się zimą w zimnej wodzie przed hotelem Ski Plaza. Valerjan i Piotr już teraz zapowiedzieli chęć pobicia kolejnego rekordu Guinnessa właśnie w Andorze. Okazuje się że rodzinna atmosfera i codzienne atrakcje podczas Polskich dni w Andorze przyciągają w grudniu turystów z Polski. Przedświąteczny wypoczynek poprawia wszystkim nastrój. Śniegu w Andorze jest już dużo i zima zadomowiła się już na stałe co jest bardzo optymistyczną wiadomością przed zbliżającym się sezonem narciarskim. Zapraszamy na narty do Andory. Przelot do Barcelony liniami lotniczymi Wizz Air z Warszawy i Katowic a już od 02.02.2020 również z Gdańska.

Wesołych Świąt życzy Państwu Zespół Infoski.pl


Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl

Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!

Zamów także drukowany katalog InfoSki

Polityka prywatności.