Na narty samolotem w zimie 2021 - Jakie jest ryzyko zarażenia się w czasie lotu?

Coraz więcej osób ponownie decyduje się na podróże samolotem. Pojawiają się wątpliwości i pytania o ryzyko zarażenia się koronawirusem na pokładzie samolotu. Jakie jest ryzyko zarażenia się koronawiursem w czasie lotu?

 

Nowe badanie przeprowadzone przez Ustranscom ujawniło, że szanse na zarażenie się podczas lotu są takie same jak na uderzenie pioruna. Co daje około jedną szansę na pół miliona. Istotne jest jednak przestrzeganie środków bezpieczeństwa zarówno przez pasażerów, jak i linie lotnicze, które muszą dbać o odpowiednią filtrację powietrza.

 

„Wentylatory na pokładach samolotu są bardzo wydajne. Całkowita filtracja powietrza w kabinie pasażerskiej zajmuje tylko sześć minut. Powoduje to, że linie lotnicze są spokojne o bezpieczeństwo pasażerów  oraz załogi samolotu podczas lotu.

 

Ponadto badanie wykazało, że cząsteczki wirusa utrzymują się w kabinie samolotu odrzutowego średnio mniej niż sześć minut. Jest to znacznie krótszy czas niż w większości domów, gdzie cykl wymiany powietrza trwa około półtorej godziny.

 

Zalecamy zachowanie dystansu społecznego oraz noszenie maseczek podczas podrózy szczególnie na lotnickach podczas oczekiwania na lot i odbiór bagaży.


Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl

Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!

Zamów także drukowany katalog InfoSki

Polityka prywatności.