Moc płynąca z świeżych soków

Pij soki z warzyw i owoców i jedź na narty.

 

Nie od dzisiaj jest wiadome, że wszystko co świeże jest zdecydowanie lepsze. Tak samo jest również, jeśli mówimy o sokach. Dlaczego też tak łatwo rezygnujemy ze świeżo przygotowanego soku na rzecz tego ze sklepowej półki, nawet jeśli na nim pisze "Świeży sok - 100%"? Dlaczego wybieramy sokowirówki pozbawiające nasz sok tego wszystkiego, co jest w nim najcenniejsze? Dlaczego odbieramy sobie całe bogactwo witamin, minerałów i enzymów jakie możemy codziennie dostarczać swojemu organizmowi? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

 

Wybierając soki w sklepach ufamy i wierzymy, iż są to faktycznie zdrowe soki bogate w składniki odżywcze, dzięki którym dostarczymy swojemu organizmowi prawdziwą bombę witaminową - dlatego też wybieramy te jednodniowe czy też te, gdzie napis widniejący na etykiecie przekonuje nas do tego, iż zawarty w butelce sok jest naprawdę 100% sokiem. Czy aby na pewno tak jest? Może akurat te pytanie pozostawimy bez odpowiedzi. Jeśli nie jesteśmy przekonani co tak naprawdę pijemy, a zależy nam na jak najlepszym i przede wszystkim najzdrowszym "żywym" soku to dlaczego mielibyśmy sobie go sami nie przygotować? Przecież to takie proste. Obecnie na rynku mamy dostępne różnego rodzaju wyciskarki wolnoobrotowe - to właśnie wolnoobrotowy proces wyciskania daje nam "żywy" sok w którym zawarte są najważniejsze składniki odżywcze, minerały, witaminy a przede wszystkim enzymy. Tylko która wyciskarka będzie najlepsza? Zasada jest taka: "Im mniej obrotów na minutę tym proces wyciskania jest efektywniejszy, a sok zawiera w sobie więcej cennych składników odżywczych, czyli tego wszystkiego co jest najważniejsze w świeżo wyciśniętym soku". Wyciskarki dostępne w naszym salonie sprzedaży mają od 110 do 40 obrotów na minutę. Poszczególne modele wyciskarek różnią się między sobą designem, liczbą sitek w zestawie, pojemnością misy, jej konstrukcją, liczbą obrotów na minutę a także konstrukcją wałka ślimakowego. Różnicą jaką wyczuwamy podczas picia to grudkowatość soku. Jedne modele wyciskarek dają nam sok z twardych warzyw (marchewka, burak) z wyczuwalnymi grudkami, inne dają nam czysty jednolity i klarowny sok. Dodatkowo, jeśli zależy nam na sokach zielonych - tych, których powinniśmy pić najwięcej ze względu na zawarty w nich chlorofil - to właśnie używając wyciskarek uzyskamy tego soku najwięcej. Wyciskarka w sprytny sposób pomoże nam przemycić bogactwo witamin np. z natki pietruszki dla naszych dzieci, które niekoniecznie przepadają za jej smakiem, a dodając natkę do innych soków sprawimy, że nasze pociechy dostaną w szklance świeżo wyciśniętego soku prawdziwą bombę witaminową, która w łatwy i szybki sposób zostanie przyswojona przez ich organizm, a co najważniejsze taki soczek wypiją ze smakiem i będą chcieli więcej.

 

Wyciskarka uzależnia - ZDROWO uzależnia, a to chyba jedno z najlepszych uzależnień, jakie możemy sobie zafundować. Co jeszcze dają nam takie świeże soki? Przede wszystkim sok z wyciskarki jest żywym sokiem, ale to już wiemy. Pijąc codziennie świeże soki jesteśmy w stanie podnieść swój system odpornościowy. Stosując sokoterapię możemy w znaczący sposób poprawić stan swojego zdrowia. Z świeżych soków czerpiemy wszystko to co najcenniejsze, a nasz organizm dostaje niewiarygodną dawkę witamin, minerałów i enzymów, które już po 15 minutach krążą w naszym organizmie. W swoim codziennym jadłospisie powinniśmy ograniczyć ilość spożywanego mięsa właśnie na rzecz świeżych warzyw i owoców, jak również świeżo wyciśniętego soku, a wtedy nasz organizm nam za to podziękuje.

 

Jeśli zależy Ci na zdrowiu swoim i swoich najbliższych postaw na ŚWIEŻE SOKI i skorzystaj z mocy jaka z nich płynie. Niech hasłem przewodnim Twojego dnia będzie: "Dzień bez soku - dniem straconym". Najlepsze wyciskarki do soków za rozsądną cenę na www.mocsokow.pl


Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl

Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Polityka prywatności.