Goście specjalni na Polskich dniach w Andorze 2019

Goście specjalni na Polskich dniach w Andorze 2019 - spotkania:

Valerjan Romanowski

Wtorek 10.12.2019 godz. 18:30 Hotel Ski Plaza

Rekordzista Guinnessa, pogromca niskich temperatur w ciągu 7 dni samotnie przyjedzie do Andory z Polski rowerem sypiając pod gołym niebem. W trakcie tygodniowego pobytu w Andorze wraz z instruktorem survivalu Piotrem Marczewskim przez tydzień będzie mieszkał w górach również pod gołym niebem. Ta niezwykła wyprawa stanowi ostatni etap przygotowań do styczniowego samotnego przejazdu 1 000 km przez Syberię w temperaturach poniżej - 50 stopni celcjusza!

Na codziennych spotkaniach z Valerjanem dowiecie się jak przetrwać w ekstremalnych warunkach i będziecie mieli możliwość zażyć kąpieli w lodowatej wodzie tuż obok hotelu Ski Plaza.

Kapitan Krzysztof Baranowski

Środa 11.12.2019  godz. 18:30 Hotel Ski Plaza

Jako trzeci Polak, po Władysławie Wagnerze i Leonidzie Telidze w ciągu 272 dni pokonał samotnie 35 424 mil morskich na trasie NewportKapsztadHobart (Tasmania) – Stanley (Falklandy) – Plymouth. Opłynął m.in. przylądki Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.

Po raz drugi odbył samotny rejs dookoła świata  w przeciwnym kierunku i przepłynął 24 tys. mil morskich trasą równikową, zawijając do 20 portów. Pierwszy kapitan polskiego prototypowego żaglowca – barkentyny STS „Pogoria”. Prowadził „Pogorię” w regatach „TALL SHIPS' RACES 80” i w rejsie z naukowcami PAN na Antarktydę. W 1983 był założycielem i prowadzącym Szkoły pod Żaglami na żaglowcu STS „Pogoria”, a w 1992 na żaglowcu STS „Fryderyk Chopin”, który zbudowała jego Fundacja – Międzynarodowa Szkoła Pod Żaglami.

Od 2009 prowadzi Fundację „Szkoła Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego” opartą o wolontariat młodzieży niosącej innym potrzebną pomoc.

Czesław Lang

Piątek 13.12.2019 godz. 18:30  Hotel Ski Plaza

Srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Moskwie, Dyrektor Generalny Tour de Pologne, pierwszy Polski kolarz w zawodowym peletonie to aktualnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych osób w Polskim sporcie. Wielki propagator aktywnego stylu życia tym razem opowie Państwu o swojej drodze po zakończeniu kariery sportowej i zdradzi kulisy swojej drugiej młodości. Na spotkaniu dowiecie się  Państwo jak zdrowo żyć i zachować energię i pogodę ducha na długie lata dzięki diecie wegańskiej.


Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl

Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!

Zamów także drukowany katalog InfoSki

Polityka prywatności.