Hotel Das Central       Bez skipasu


Położenie
Obiekt położony jest w centrum renomowanej miejscowości Sölden na wysokości niespełna 1400 m n.p.m. Wyciągi oddalone są o około 700 m od hotelu, gdzie goście zawożeni są darmowym hotelowym busikiem. 120 m od hotelu jest również przystanek autobusowy, skąd jeździ darmowy lokalny skibus, którym można dostać się do Gurgl.

 

Wyposażenie
Das Central to luksusowy hotel z ponad 50-letnią tradycją - gwarantuje relaks i wypoczynek na najwyższym poziomie. Jest idealnym miejscem na spędzenie wakacji narciarskich klasy premium. 125 przestronnych, komfortowych i eleganckich pokoi w górskim klimacie urządzono ze stylem i smakiem, dbając o każdy detal, wiele elementów wykończonych jest w drewnie i z użyciem naturalnych materiałów. W 2016 roku został nagrodzony jako najlepszy hotel w Austrii pod względem wyboru win i ich jakości, a hotelowa piwniczka może pochwalić się wspaniałym zbiorem 30 000 butelek.

W hotelu jest recepcja, darmowy parking, płatny garaż (15 EUR/dzień), przestronne lobby, świetnie zaopatrzony bar, kawiarnia i darmowe Wi-Fi.

 

Strefa Wellness
Na terenie obiektu działa duża i przestronna strefa Wellness o powierzchni około 1500 m2. Goście mają do dyspozycji 10 przeróżnych saun, łaźnie parowe, jacuzzi, baseny, pokój wypoczynku i szereg zabiegów relaksacyjno-regeneracyjnych. Dostępny jest również dobrze wyposażony pokój Fitness.
Czynne od 11:00 do 20:00, wstęp dla dzieci na baseny bez ograniczeń wiekowych, na sauny od 14 roku życia.
Dodatkowo płatne zabiegi takie jak np. masaże dostępne są w godzinach 09:00 - 19:00.

 

Wyżywienie

Dzięki 20-letniej współpracy szefa kuchni Michaela Koflera i Sommeliera Martina Sperdina z hotelem, powstała unikalna kombinacja wyrafinowanej kuchni z najlepszym winem. Tutejsza restauracja regularnie zdobywa nagrody krajowe oraz międzynarodowe takie jak Toque d’Honneur przewodnika Gault Millau, a jedzenie jest niezwykle smaczne i wyszukane. Dania są przygotowywane ze świeżych, głownie lokalnych produktów i dodatkowo codziennie pojawiają się dania wegetariańskie. Śniadania serwowane są w formie bogatego bufetu. Kolacje są pięciodaniowe - trzy z nich wybierane są z karty, a pozostałe podawane w formie bufetu. Raz w tygodniu odbywa się również kolacja galowa, w trakcie której sześciodaniowe menu degustacyjne zachwyci podniebienia najwybredniejszych smakoszy.

 
Pokoje

Jednoosobowy z dużym łóżkiem o powierzchni około 21 m2, na wyposażeniu pokoju jest łazienka, WC, wanna lub prysznic, suszarka do włosów, sejf, TV, radio, telefon, minibar.


Dwuosobowy około 31 m2, standardowy pokój 2-os. z możliwością jednej dostawki. Wyposażone w łazienkę, WC, wannę lub prysznic, suszarkę do włosów, sejf, TV, radio, telefon, minibar.


Junior Suite dla 4 osób, pokój z balkonem o powierzchni około 45 m2, dla 4 osób. Istnieje również możliwość rezerwacji dla 2 lub 3 osób na zapytanie. Wyposażenie: łazienka, WC, wanna lub prysznic, suszarka do włosów, sejf, TV, radio, telefon, minibar.

 

UWAGA: Ze względu na Covid-19 mogą obowiązywać ograniczenia i obostrzenia. 


wczytywanie oferty


Ötztal Arena
To projekt wynikający z kooperacji regionów narciarskich działających na terenie regionu Ötztal - doliny w zachodnim Tyrolu rozciągającej się wzdłuż rzeki Ötztaler Ache. W jej skład wchodzi sześć stacji narciarskich, najpopularniejsze z nich to Sölden, Gurgl, Hochoetz oraz Kühtai. 350 km tras, nowoczesna infrastruktura, 2 lodowce, warunki śniegowe jedne z najlepszych w Austrii oraz jazda na wysokościach powyżej 3 000 m n.p.m. - to narciarstwo na najwyższym światowym poziomie, a wszystko to dostępne na jednym skipasie!    
Sölden
Słynne Sölden jest jednym z najbardziej znanych kurortów narciarsko-snowboardowych na świecie. To tutaj na początku każdego sezonu odbywają się inauguracyjne zawody puchary świata, zresztą nie bez powodu. Sölden położone jest niezwykle wysoko (od 1 350 m n.p.m. do 3 340 m n.p.m.) na terenie dwóch lodowców - Rettenbach (2 684 m n.p.m.) i Tiefenbach (2 796 m n.p.m.) co gwarantuje świetne warunki śniegowe od października aż do maja. Narciarze za pomocą wyciągów mogą dostać się na 3 szczyty o wysokości przekraczającej 3 000 m n.p.m.. Pomimo tego naturę dodatkowo wspomaga system sztucznego naśnieżania pokrywający 67% ośrodka. Sölden to najlepsze warunki śniegowe w całej Austrii! Czytaj więcej

BIQ3 to punkty i tarasy widokowe na 3 szczytach w Sölden o wysokości powyżej 3000m n.p.m do zdobycia za pomocą wyciągów.
Czytaj więcej

Termy AQUA DOME to nie tylko spektakularna perełka architektury, ale i niezwykły wodny świat pełen atrakcji.
Czytaj więcej

Freizeit Arena Sölden – to duży kompleks sportowo rekreacyjny położony w centrum miejscowości Sölden.

 

Na jego terenie znajdują się baseny termalne, sauny, jacuzzi, hala sportowa, siłownia, kawiarnia czy nawet tor do kręgli.
Czytaj więcej

Na wysokości 2 175 m n.p.m w miejscowości Hochgurgl znajduje się położone najwyżej na świecie muzeum motocykli.
Czytaj więcej

007 Elements - Pierwsza na świecie kinowa instalacja poświęcona światu Jamesa Bonda.
Czytaj więcej

Pogoda w ośrodku Sölden - Ötztal

    

Hotel Tyrolerhof

Austria: Sölden - Ötztal
08.01.2022 Dojazd własny
Pokój dwuosobowy
Nowoczesny hotel w Sölden, położony 500m od wyciągu.
BEZ SKIPASU
Cena za osobę:
4520 PLN Szczegóły
więcej terminów
    

Hotel Austria & Bellevue

Austria: Sölden - Ötztal
11.12.2021 Dojazd własny
Pokój dwuosobowy
Elegancki hotel w Obergurgl, zaledwie 300m od wyciągu.
BEZ SKIPASU
Cena za osobę:
4750 PLN Szczegóły
więcej terminów
   

Hotel Lohmann

Austria: Sölden - Ötztal
11.12.2021 Dojazd własny
Pokój dwuosobowy
Hotel w Obergurlg, 400m od wyciągu.
BEZ SKIPASU
Cena za osobę:
3460 PLN Szczegóły
więcej terminów
     

Hotel Das Central

Austria: Sölden - Ötztal
Lususowy hotel w centrum renomowanej miejscowości Sölden.

OFERTA W PRZYGOTOWANIU
    

Hotel Silbertal

Austria: Sölden - Ötztal
Hotel położony w górskiej wiosce tuż przy trasie narciarskiej.

OFERTA W PRZYGOTOWANIU

Koronawirus w Austrii

Wyjazd do Austrii - aktualne wytyczne Covid-19:

Trzytygodniowy lockdown od poniedziałku 22 listopada.

W związku z obecną sytuacją pandemiczną rząd federalny Austrii ogłosił tymczasowy lockdown dla całej Austrii, który zacznie obowiązywać od poniedziałku 22 listopada. Lockdown zostanie poddany ocenie po 10 dniach i ma się zakończyć najpóźniej 13 grudnia. Tranzyt przez Austrię bez zatrzymywania się jest dozwolony pod warunkiem, że zapewniony jest wyjazd. Dozwolone są "niezbędne przerwy", według Ministerstwa Zdrowia dotyczy to krótkich postojów na paliwo lub przerw na toaletę - dłuższe przerwy są natomiast zabronione. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

 

Po zakończeniu lockdownu ponownie będzie obowiązywać tzw. zasada 2-G ("zaszczepiony, wyleczony"), jak również stosowanie masek FFP2 w wielu obszarach:

 • w obiektach noclegowych
 • w obiektach gastronomicznych
 • w obiektach rekreacyjno-sportowych
 • w instytucjach kulturalnych
 • w kolejkach linowych
 • na jarmarkach
 •  podczas korzystania z usług wymagających bliskiego kontaktu (np. fryzjer)
 • na imprezach dla 25 osób lub więcej

· Żadne testy na koronawirusa (ani testy PCR, ani testy antygenowe) nie są już honorowane jako dokument upoważniający do wstępu.

· W przypadku dokumentów potwierdzających spełnienie wymogów zasady 2-G obowiązuje 4-tygodniowy okres przejściowy. W tym okresie pierwsza dawka szczepionki w połączeniu z testem PCR będzie jeszcze służyć jako dowód wstępu – nie ma więc potrzeby pełnej immunizacji w okresie przejściowym.

· Noszenie maski FFP-2 jest obowiązkowe w sklepach, muzeach i bibliotekach.

· Ważność certyfikatów szczepień zostaje skrócona od 6 grudnia do dziewięciu miesięcy od momentu przyjęcia pełnego szczepienia (poprzednio 12 miesięcy). Następnie konieczne jest przyjęcie kolejnej dawki (zwykle trzeciej) dla utrzymania ważności certyfikatu. Uwaga! Jednorazowa szczepionka Johnson & Johnson będzie uznawana tylko do 3 stycznia 2022 r., po czym konieczna będzie szczepionka przypominająca.

· Dzieci do 12. roku życia są zwolnione z obowiązku przedstawienia jakiegokolwiek dokumentu (dowód zaszczepienia, wyzdrowienia czy wynik testu) upoważniającego do wstępów (wyjątek stanowi Wiedeń, gdzie testy są obowiązkowe od 6. roku życia).

· Dla dzieci w wieku 12-15 lat obowiązuje tzw. Ninja Pass dostępny dla uczniów austriackich szkół. Opracowywany jest regulamin dla wszystkich tych, którzy nie posiadają Ninja Pass. W Wiedniu dzieci w wieku 12-15 lat nieposiadające dowodu zaszczepienia lub wyzdrowienia muszą okazać wynik testu PCR nie starszy niż 48 godzin).

 

UWAGA: Powyższe informacje dotyczą osób podróżujących z Polski i legitymujących się polskimi dokumentami. Podróżnych przybywający z innych krajów, szczególnie nienależących do Unii Europejskiej mogą dotyczyć inne przepisy.

Skibusy

W Ötztal Arena działa rozbudowana sieć darmowych skubusów. Głowna linia - czerwona prowadzi przez całą dolinę z dworca kolejowego Ötztal Bahnhof aż na jej koniec, do miejscowości Gurgl i pozwala poruszać się pomiędzy dworcem, Langenfeld, Sölden i Obergurgl. Oprócz tego kursują również linie lokalne pozwalające poruszać się po poszczególnych miejscowościach czy umożliwiające dojazd do mniejszych stacji w rejonie. Korzystanie z tego środka komunikacji jest darmowe dla wszystkich narciarzy oraz mieszkańców hoteli na terenie doliny Oetz (należy w tym celu pokazać kartę gościa hotelowego).

Pełen pakiet informacji, mapa oraz rozkłady dostępne są pod adresem:
https://www.oetztal.com/winter/region-and-getting-there/getting-there/getting-here-by-bus.html

Solden - Skipass

Przy zakupie skipassu Ötztal na więcej niż 3 dni, obejmuje cały rejon narciarski w skład którego wchodzi  363 km tras i siedem stacji narciarskich. Posiadając na miejscu samochód spokojnie można poruszać się pomiędzy poszczególnymi stacjami, gdyż odległości są relatywnie niewielkie.
Stacje dostępne dla posiadaczy skipasu Ötztal to:
- Sölden
- Hochgurgl i Obergurgl
- Kuchtai
- Hochoetz
- Vent
- Gries
- Niederthai

 

Ceny skipasów wahają się w zależności od aktualnego sezonu.
UWAGA: Podane ceny dotyczą kupna skipasu przez internet. Ceny w kasie biletowej są znacząco wyższe, i widoczne na grafikach poniżej.

 

Ceny skipasu na 6 dni (przy kupnie przez internet):

 

Sezon niski - terminy: 19.11-18.12.2020 i 10.04-25.04.2020
Dorośli: 243,5 EUR Młodzież: 195 EUR Dzieci: 134 EUR

 

Sezon średni - terminy: 19.12-25.12.2020 ; 09.01-05.02.2021 i 27.02-09.04.2021
Dorośli: 277 EUR Młodzież: 221,5 EUR Dzieci: 152,5 EUR

 

Sezon wysoki - terminy: 26.12-08.01.2020 i 06.02-26.02.2021
Dorośli: 288 EUR Młodzież: 230,5 EUR Dzieci: 158,5 EUR

 

Poniżej pełna oferta skipasów we wszystkich powyższych terminach:

SEZON NISKI

 

 

SEZON ŚREDNI

 

 

SEZON WYSOKI

 

Cena zawiera:

 • 7 noclegów
 • śniadania, obiadokolacje
 • ubezpieczenie podstawowe KL, NNW, BP, OC
 • wstęp do strefy wellness
 • darmowy parking

Cena nie zawiera:

 • opłaty klimatycznej - 3,5 EUR/noc, powyżej 15 lat
 • skipassu
 • dodatkowych ubezpieczeń, które można wykupić przy dokonywaniu rezerwacji

Wyślij zapytanie:

info@infoski.pl
+48 (34) 351 33 03
+48 (34) 351 00 10
+48 (34) 351 00 08

Godziny pracy infolinii:
Poniedziałek - Piątek 08:00 - 16:00
Sobota: nieczynne
Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl

Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!

Zamów także drukowany katalog InfoSki

Polityka prywatności.