Snowparki W tRENTINO

Snowparki

W całym regionie do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów stworzono 28 snowparków, 6 z nich przystosowanych dla dzieci, wszystkie z przeszkodami dla początkujących i zawodowców w wydzielonych specjalnych strefach. Snowboardzistów i narciarzy trenujących freestyle przyciągają do Trentino nie tylko świetne parki, ale także imprezowe miasteczka we włoskim stylu i wyśmienite apres ski. Największe snowparki w regionie to Ursus Snowpark w Madonna di Campiglio - jeden z największych w Europie i Adamello Freestyle Arena największy w całym Val di Sole. 

 

Ursus Snowpark - Madonna di Campiglio

Uważany za jeden z najlepszych w Europie, Ursus Snowpark znajduje się na wysokości 2 500 m n.p.m. w rejonie Groste, w obszarze narciarskim Madonna di Campiglio.

Naturalne ukształtowanie terenu sprzyjało stworzeniu przeszkód takich jak hopki, rampy i inne służące do rozmaitych ewolucji. Odnajdą się tutaj zarówno początkujący, jak i eksperci, ponieważ przeszkody wykonano w różnych stopniach trudności. Poza tym wpływ na to mają również warunki pogodowe: stopień naśnieżenia i oblodzenia oraz pora dnia. Sprawność wszystkich urządzeń jest codziennie nadzorowana. Do parku można dotrzeć kolejką kabinową, która odjeżdża z parkingu w Groste lub wyciągiem krzesełkowym Rododendro i Groste Express, startującymi od stacji kolejki kabinowej Spinale. Ursus otrzymał 4,5* na 5* możliwych od międzynarodowego portalu specjalistycznego Snow-parks.com.

 

Adamello Freestyle Arena Snowpark - Passo del Tonale

Snowpark znajduje się w Passo del Tonale na wysokości około 2000 metrów, poniżej wyciągu narciarskiego Tonale Valena. Jest tutaj wiele przeszkód takich jak hopki, rampy, boarder cross i inne, które zostały specjalnie przygotowane dla zapaleńców freestylu na każdym poziomie zaawansowania. Snowpark jest podzielony na dwa odrębne obszary - pierwszy, łatwy dla początkujących lub na rozgrzewkę dla zaawansowanych, drugi na poziomie średniozaawansowanych i dla ekspertów. Trasy są doskonale zadbane i każdego ranka poprawiane. Snowpark obsługiwany przez wygodną 4-osobową kanapę, która zaczyna się przy kasie biletowej Adamello w Passo del Tonale.

Hotele i rezydencje

Oferujemy zakwaterowanie w następujących obiektach:
INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.