Nowe wyciągi w Val di Sole

Nowe wyciągi i trasy

Nowe możliwości i jeszcze więcej tras narciarskich

 

Nowa gondola na sam szczyt lodowca Presena

Już od tego roku wszyscy miłośnicy białego szaleństwa będą mogli korzystać z nowo wybudowanej gondoli która zabierze nas prosto na lodowiec Presena na wysokość 3050 m n.p.m. Dzięki temu połączeniu zjazd kultową czarną trasą Paradiso do samego Ponte di Legno będzie łatwe i przyjemne jak nigdy wcześniej.

 

Narciarska karuzela - gondola Pinzolo Campiglio Express

Od grudnia 2011 funkcjonuje nowe połączenie stacji Pinzolo z Val di Sole i Madonną di Campiglio.  Położony w sercu wpisanych na Listę UNESCO  Dolomitów Brenta region obejmuje 150 km tras tworząc największą „narciarską karuzelę” w Trentino.

 

Stację Pinzolo z Madonną di Campiglio łączy nowa gondola Pinzolo Campiglio Express. Podróż nową koleją jest nie tylko wygodna, ale i bardzo atrakcyjna, bowiem z wagoników można podziwiać absolutnie wyjątkową panoramę gór położonych na terenie Parku Przyrodniczego Adamello Brenta.

 

Nowa gondola Pinzolo Campiglio Express kursuje między Doss del Sabion w Pinzolo i regionem 5 Laghi położonym na północ od słynnej trasy Canalone Miramonti w Madonnie di Campiglio. Podróż 5-kilometrową koleją, która pokonuje przewyższenie 1100 m zajmuje 16 min. Gondola ma cztery stacje: dwie, na których będzie można wsiadać i wysiadać oraz dwie pośrednie.

 

Gondola Tulot i trasa Dolomitici w Pinzolo

Przełomowym etapem projektu mającego na celu stworzenie największego regionu narciarskiego w Trentino była budowa oddanej do użytku w grudniu 2010 gondoli Tulot (druga gondola, którą podróżuje się wsiadając w Pinzolo) oraz wytyczenie Dolomitici - jednej z najlepszych i najbardziej wymagających tras w Alpach. Trasa ma dwa warianty zjazdu – Star oraz Tour. Pierwszy, 3,5-kilometrowy szlak o nachyleniu 36 proc. polecany jest wytrawnym narciarzom; drugi, przeznaczony dla wszystkich amatorów białego szaleństwa liczy niemal 6 km. Genialna pod względem widokowym trasa jest nie tylko bardzo długa, ale i zróżnicowana pod względem topografii.

 

Nowa gondola Peio 3000

Nowa kolej linowa Peio 3000 prowadzi wzdłuż zboczy Monte Vioz na wysokość 3000 m n.p.m. i umożliwia zjazd jedną z najpiękniejszych alpejskich tras legendarnym stokiem Val de la Mite. 

 

Snowparki jedne z najlepszych w Alpach

Na miłośników dwóch i jednej deski czeka w Trentino mnóstwo fantastycznych tras, słynny, przeznaczony dla snowboardzistów i amatorów freestyle’u, Snow Park Ursus w Madonnie di Campiglio (jeden z 5 najlepszych w Alpach parków o powierzchni ok. 70 tys. m²) oraz trzy inne snow parki. Początkujący lub chcący podszkolić technikę narciarze mogą liczyć na pomoc ponad 500 pracujących w regionie instruktorów.

Hotele i rezydencje

Oferujemy zakwaterowanie w następujących obiektach:
INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.