Miejscowości w Val di Sole

Miejscowości

 

Tonale - typowa wysokogórska stacja narciarska znajdująca się bezpośrednio przy wyciągach narciarskich kompleksu Adamello Ski, położona na 1850 m n.p.m. Tutaj dzięki lodowcowi Presena śnieg utrzymuje się najdłużej w całej dolinie Val di Sole, a na nartach można szusować jeszcze w maju i czerwcu. Po gruntownej rozbudowie infrastruktury narciarskiej w 2005 i 2006 roku, ośrodek Ademello Ski zyskał nową jakość, szczególnie poprzez połączenie z atrakcyjnym turystycznie miasteczkiem Ponte di Legno.

 

Ponte di Legno - miejscowość o charakterze zimowego kurortu, przepięknie położona, u podnóża ruin zamku, strzegącego wjazdu do doliny Vallecamonica. Liczne restauracje i kafejki zatopione w charakterystycznych wąskich włoskich uliczkach, stary rynek i gotycki kościół decydują o uroku tego miejsca. Znajduje się tutaj kryty basen (wstęp w cenie skipasu), a czarne trasy rozpoczynające się w Ponte di Legno zadowolą nawet najbardziej wytrawnych narciarzy.

 

Peio

W sercu Parku Narodowego Stelvio, w dolinie Peio, narciarze odnajdą 15 km tras o różnych poziomach trudności. Peio to najdalej wysunięta na zachód część regionu Trentino. Nowoczesna gondola “Peio 3000” wywozi narciarzy na najwyżej położony stok w całym regionie Trentino. Ujęcie wody ze źródeł Fonti di Peio, znanych od XVII wieku, znajduje się w budynkach uzdrowiska, na wysokości 1390 metrów. Woda jest stosowana w leczeniu chorób dróg oddechowych, chorób krążenia, dermatologicznych. 

 

Folgarida i Marilleva

Wspaniała narciarska miejscówka z dostępem do 150 km tras Forgarida i Marileva z 26 nowoczesnymi wyciągami i 32 oświetlonymi stokami narciarskimi o łącznej długości 62 km tworzy rajskie miejsce dla miłośników narciarstwa zjazdowego i snowboardingu. Dzięki połączeniu z Madonna di Campiglio i Pinzolo, bez zdejmowania nart można dostać się do serca Dolomitów Brenta gdzie prócz nadzwyczajnych widoków do dyspozycji będzie 150 km tras narciarskich.

 

Dimaro

Dimaro jest jedną ze starszych miejscowości doliny, usytuowanej na trasie wiodącej do Folgaridy. To urocze górskie miasteczko z małym rynkiem, kościółkiem, licznymi zabytkami, restauracjami, barami i innymi atrakcjami apres-ski. Dimaro jest częścią obszaru Folgarida/Marilleva z 50 km tras i 26 wyciągami, do których można dojechać bezpłatnym skibusem.

 

Comezzadura

Commezzadura to malutka miejscowość doliny Val di Sole. Ciche i spokojne miejsce, idealne dla tych, którzy święty spokój cenią ponad wszystko. Nie ma tu pubów i dyskotek otwartych do białego rana, gdyż wszystko to można znaleźć w pobliskim Dimaro. Do wyciągów i tras narciarskich można dojechać własnym samochodem lub bezpłatnym skibusem.

Hotele i rezydencje

Oferujemy zakwaterowanie w następujących obiektach:
INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.