Wyjazd sportowo rekreacyjny dla amatorów narciarstwa i snowboardu
Serdecznie zapraszamy do Wisły - perły Beskidów. Tygodniowe lub weekendowe pobyty, to możliwość bezpiecznej jazdy na nartach w czasach pandemii. Doskonalenie techniki jazdy pod okiem profesjonalnych instruktorów ze szkoły Nartus i czas spędzony na świeżym powietrzu, w gronie najbliższych wzmocnią odporność i pozwolą Państwu cieszyć się zimą.
W cenie pobytu zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie 2 x dziennie, skipas, szkolenie z instruktorem.
Obóz sportowo rekreacyjny w Wiśle, to doskonałe przygotowanie formy sportowej do Slalomu Giganta, którego finałowa edycja odbędzie się podczas
Polskich Dni w Andorze 18.03.2021
Wisła - perła Beskidów
Wisła, nie bez powodu zwana perłą Beskidów, to jeden z najważniejszych ośrodków sportowych, wypoczynkowych i turystycznych w Beskidzie Śląskim. Nad tym malowniczo położonym miastem górują wzniesienia takie jak: Barania Góra (1220 m n.p.m.) i Wielka Czantoria (995 m n.p.m.), Stożek Wielki (978 m n.p.m.). Znajdziemy tu źródła największej polskiej rzeki Wisły, korzenie wielokrotnego mistrza świata w skokach narciarskich Adama Małysza oraz zamkowe mury najważniejszej głowy w naszym państwie.
Wisła to mieszanka wielkich tradycji, beskidzkiej kultury góralskiej oraz sportowych emocji.
Zimowe królestwo
W Wiśle i sąsiednich gminach Ustroniu i Istebnej funkcjonuje 15 ośrodków narciarskich, w tym 7 kanapowych, zrzeszonych w Wiślańskim Skipasie. Zróżnicowanie stoków jest niewątpliwym atutem tego regionu. Zarówno osoby szukające miejsca do nauki, jak i te, które chciałyby szlifować swoją technikę znajdą tu coś dla siebie, pośród 25 kilometrów tras. Stacje narciarskie zrzeszone w "Wiślański skipass" to: Soszów, Cieńków, Klepki, Nowa Osada, Partecznik, Pasieki, Sarajewo, Siglany, Skolnity, Stok, Stożek, Palenica, Mała Palenica, Poniwiec, Złoty Groń. Są one doskonale przygotowane do działania w reżimie sanitarnym, tak aby minimalizować zagrożenie związane z pandemią. Na spragnione zabawy dzieci na stokach czeka wiele atrakcji takich jak zjazdy na oponach, specjalne place zabaw, miejsca do zjazdów na saneczkach i jabłuszkach.
Smaki regionu
Kuchnia beskidzka jest pełna historii i tradycji związanych z folklorem góralskim. Królują w nim tradycyjne pasterskie potrawy, okraszone współczesną finezją. Prawdziwym przysmakiem do dziś pozostaje „kapusta ze zosmożkóm i ze szpyrkami”. To ulubione danie beskidzkich górali, którzy zgodnie twierdzą, że bez kapusty ani rusz. Równie popularne są sery owcze, kozie, krowie w każdej postaci - bundz, bryndza, oscypek. Wśród potraw tradycyjnej kuchni beskidzkiej należy wymienić takie przysmaki jak: boczek świeży pieczony w piwie, żurek bacy w chlebku, żeberka na miodzie z kapustą kiszoną i grzybami, buchty z jagodami. A po obfitym posiłku u górali wiślańskich nie można zapomnieć o domowych nalewkach, z których najbardziej znana jest miodula.
Tradycyjny wiślański spacer po centrum, to pełna ciekawych punktów i degustacji wędrówka wzdłuż turystycznego deptaka ulicy 1 Maja.
Czytaj więcej
Będąc w górach nie można zapomnieć o pieszych wędrówkach. Bo w górach jest wszystko, to czego nam teraz najbardziej potrzeba: świeże powietrze, widoki, natura, przestrzeń.
Czytaj więcej
Punkt obowiązkowy dla wszystkich fanów skoków narciarskich. Słynna skocznia w Wiśle-Malince o punkcie konstrukcyjnym K120 od lat przyciąga tłumy. Obiekt wyposażony jest w nawierzchnię igelitową, mrożone tory najazdowe, sztuczne oświetlenie oraz wyciąg krzesełkowy.
Czytaj więcej
Zamek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Zadnim Groniu, to modernistyczny pałac wzniesiony w 1930 roku dla ówczesnego prezydenta RP Ignacego Mościckiego, jako prezent od całego Śląska.
Czytaj więcej
Kompleks zamkowy w Wiśle składa się z Zamku Górnego – właściwej rezydencji Prezydenta RP, Zamku Dolnego, w którym znajduje się część konferencyjna, pokoje hotelowe i restauracja oraz kaplicy pod wezwaniem Św. Jadwigi Śląskiej. Zamek Górny, oprócz funkcji reprezentacyjnych i wypoczynkowych dla prezydenta, jest udostępniany zwiedzającym. Wizytę należy zarezerwować z min. 7-dniowym wyprzedzeniem.
Ośrodek narciarski Soszów
to najbardziej urozmaicony i największy teren narciarski w Wiśle.
Soszów, zlokalizowany jest w Beskidzie Śląskim, w dzielnicy Wisła Jawornik, i może poszczycić się 6 zróżnicowanymi trasami o łącznej długości ok. 6 km. Specyficzny mikroklimat pozwala na jazdę nawet do końca kwietnia. Stok jest sztucznie naśnieżany i oświetlany, dzięki czemu w sezonie zimowym czynny jest od godziny 08:00 do 21:30.
Wyciągi i trasy
Czteroosobowa kolej linowa, położona na wysokości 610 m n.p.m., oraz 4 wyciągi narciarskie umożliwiają jazdę po następujących trasach:
- trasa czerwona nr 1, długość 900 m
- trasa niebieska nr 2, długość 1300 m
- trasa niebieska nr 3, długość 1900 m
- trasa czarna nr 4, długość 200 m
- trasa czerwono-niebieska nr 5, długość 1200 m
- trasa niebieska nr 6, długość 690 m
Gastronomia
Przy dolnej i górnej stacji kolei, a także przy trasach narciarskich znajdują się punkty gastronomiczne z regionalnymi smakołykami takimi jak kwaśnica góralska czy grillowany oscypek.
Parking
Przy ośrodku usytuowane są bezpłatne parkingi na kilkaset samochodów.
Wypożyczalnia i serwis
Przy dolnej stacji dla potrzeb narciarzy i snowboardzistów pracuje dobrze wyposażona wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz serwis i sklep.
W Wiśle i sąsiednich gminach Ustroniu i Istebnej funkcjonuje 15 ośrodków narciarskich zrzeszonych w Wiślańskim Skipasie. Zróżnicowanie stoków jest niewątpliwym atutem tego regionu. Zarówno osoby szukające miejsca do nauki, jak i te, które chciałyby szlifować swoją technikę znajdą tu coś dla siebie, pośród 25 kilometrów tras.
Stacje narciarskie zrzeszone w "Wiślański skipass" to:
Cennik (od 1 grudnia 2020 do 31 kwietnia 2021).
Karnet ulgowy przysługuję dzieciom do 15 roku życia oraz seniorom po 65 roku życia.
Bezpieczeństwo
Wszystkie stacje narciarskie są doskonale przygotowane do działania w reżimie sanitarnym, tak aby minimalizować zagrożenie związane z pandemią.
Dla dzieci
Na spragnione zabawy dzieci na stokach czeka wiele atrakcji takich jak: zjazdy na oponach, specjalne place zabaw, miejsca do zjazdów na saneczkach i jabłuszkach. Przy ośrodkach można skorzystać z profesjonalnej pomocy instruktorów narciarstwa, którzy nauczą każdego śmigać na stokach.
Nartus to licencjonowana szkoła narciarska Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN działająca od prawie 30 lat.
Podczas pobytu w cenie wyjazdu uczestnicy pakietów mają możliwość doskonalenia techniki jazdy pod okiem profesjonalnych instruktorów. Pobyt weekendowy 1x1 godzina, pobyt tygodniowy 2x1 godzina. Pozostałe lekcje można rezerwować i wykupić bezpośrednio u instruktora na miejscu podczas wyjazdu.
Nartus to nie tylko szkoła narciarska, ale przede wszystkim ludzie z pasją. To osoby pełne energii, z przyjemnością dzielące się swoja wiedzą i doświadczeniem. Opracowane przez nich programy szkoleniowe dostosowane są do poziomu i umiejętności kursantów. Wykwalifikowana kadra instruktorska z aktualnymi uprawnieniami PZN oraz elastyczny tok prowadzenia zajęć gwarantują szybkie postępy i dużą dozę satysfakcji. Misją Nartusa jest zarażanie pasją i miłością do zimowego szusowania, jak i do samych gór.
Szkolenie z instruktorami Nartus, to świetny sposób na doskonalenie umiejętności dla dorosłych, którzy cenią sobie towarzystwo i dobrą zabawę. Idealne rozwiązanie dla narciarzy i snowboardzistów, którzy pewnie czują się w grupie osób o zbliżonym poziomie zaawansowania.
Tomasz Cichy, główny założyciel szkoły, Instruktor Wykładowca SITN PZN, Instruktor Zawodowy ISIA, Egzaminator SITN PZN osobiście dobiera swoją kadrę, dba o doskonalenie jej umiejętności i podążanie za wszelkimi nowościami.
Nie chodzi tylko o styl jazdy, ale przede wszystkim o sposób wyrażania siebie na śniegu.
Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!
Zamów także drukowany katalog InfoSki