Champoluc

Champoluc

Champoluc jest największym miastem w rejonie słonecznej doliny Ayas wchodzącej w skład Doliny Aosty. Znajduje się w samym sercu jednego z największych włoskich ośrodków narciarskich u masywu Monterosa Ski. Ten elegancki rejon z widokiem na lodowiec, otoczony starymi osadami,  położony  jest na wysokości 1560 m n. p. m.


Champoluc to znany od pokoleń ośrodek narciarski bogaty w trasy o zróżnicowanej trudności. Dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie, od początkujących do zaawansowanych narciarzy. Podczas zjazdów możemy liczyć na zmieniający się charakter i nachylenie tras oraz zmiany krajobrazu, co dostarcza dodatkowych niezapomnianych wrażeń. A dla tych, którzy chcą spróbować jazdy poza trasami czeka tutaj prawdziwy raj. Specjalnie dla nich w 2010 roku oddano do użytku nową kolej linową na szczyt Punta Indren 3260 m n.p.m., pozostawiając rozległe zbocza góry w dziewiczym stanie, co daje możliwości zjazdów off-piste kilkoma wariantami do Alagny lub Gressoney la Trinite.

 

Sama miejscowość rozciąga się wzdłuż górskiej drogi i ma charakter typowego zimowego kurortu, w przeciwieństwie do zlokalizowanych w pobliżu mniejszych miejscowości, w których panuje małomiasteczkowy klimat. Można tu zasmakować włoskich specjałów, lokalnych serów, wołowiny i wina. Przytulnie i ciepło urządzone restauracyjki znaleźć można praktycznie w każdym zakątku. Ogień w kominku, zapach górskiego powietrza i przypraw tworzą niezapomnianą atmosferę. Wszystkie te szczegóły są nieodzownie wpisane w ten urokliwy resort. To bez wątpienia miasto pełne życia. Znajduje się tutaj wszystko co jest potrzebne do idealnych wakacji.


Okolica ta znana jest nie tylko ze znakomitej bazy turystycznej ale również z rozwoju lokalnych niszowych zawodów takich jak hodowla bydła, rzeźbienie w drewnie oraz przetwórstwo mleka zgodnie z tradycją. W tym rejonie wytwarzane są typowe ręcznie robione "saboty": typowe, drewniane chodaki wykorzystywane przez mieszkańców doliny przez cały rok ze względu na ich wyjątkową zdolność do utrzymania ciepłych i suchych stóp.

 

Champoluc oferuje również szeroką gamę relaksujących możliwości, aby dobrze się bawić nie tylko w trakcie jazdy na nartach ale i po niej. Na szczególną uwagę zasługują oddane w tym sezonie zimowym 2016/2017 termy „Monterosa Terme”. Strefa basenowa, wellness oraz salony piękności to świetny relaks dla ciała jak i ducha.

 

Hotele i rezydencje

Oferujemy zakwaterowanie w następujących obiektach:
INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.