Brusson

Brusson

 

Przepiękne kameralne miasteczko w dolinie d'Ayas, miejscowość ta zachowała swój górski charakter i wiele historycznych budowli. W pobliżu znajduje się typowy dla doliny Aosty wczesnośredniowieczny zamek Graines, pod którym jak głosi legenda schowany został olbrzymi skarb.

 

Samo Brusson jest bardzo dobrze znane miłośnikom narciarstwa biegowego oraz biathlonu, ponieważ w okolicy znajduje się 30 km tras biegowych na których kilkukrotnie organizowano zawody pucharu świata.

 

Najbliższe stoki narciarskie znajdują się w Estoul w odległości około 6 km od Brusson na wysokości  1 700 m, jednakże znajduje się tam tylko kilka kilometrów tras narciarskich nie połączonych z innymi wyciągami. Około 10 km od Brusson znajduje się  Champoluc, które jest połączone wyciągami i trasami z pozostałymi dolinami ośrodka narciarskiego Monterosa. Do obu miejscowości można dojechać darmowym skibusem.

Hotele i rezydencje

Oferujemy zakwaterowanie w następujących obiektach:
INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.