Zima 2018 w Tonale

Zima 2018 w Tonale

Zima 2018 w Tonale

 

Zima w Val do Sole w ośrodku narciarskim Adamello ski w tym roku rozpieszcza nawet najbardziej wybrednych narciarzy.

 

Ta strona Alp zasilana jest w śnieg najczęściej poprzez niże formujące się nad Zatoką Genueńską. Wilgotne niże atlantyckie niezwykle rzadko przedostają się na południową stronę gór, zatrzymywane wcześniej przez najwyższe pasma Alp. Tej zimy, od połowy listopada, w Lombardii przeszło już takich niżów... pięć! Nie dziwi więc, że w górach zalega już 2,5 metrowa warstwa śniegu a w dolinach ok. 60 cm.  

W Ponte di Legno i Tonale działają wszystkie wyciągi a śniegu jest więcej niż w połowie marca ubiegłego roku. Oczekiwane opady w lutym jeszcze poprawią warunki narciarskie.

 

Lodowiec Presena

Na przełęczy Tonale znajduje się jeden z trzech włoskich narciarskich lodowców – Presena. Od niedawna na sam szczyt lodowca, czyli na poziom 3000 metrów wwozi nowoczesna gondolka. W tym roku w budynku górnej stacji otwarto oszklony bar – a jakże – Panorama. Widoki na skalno-lodowe olbrzymy grupy górskiej Adamello są spektakularne...

Wyjazdy na narty do miejscowości Ponte di Legno i Tonale z przelotem samolotem z Gdańska, Warszawy i Katowic organizuje Infoski.pl, przelot i 7 dni ze skipasem już od 2730 PLN.

 

Dog Sledges Championshships

Już 3-4 lutego na Passo Tonale odbędą się niezywkle widowiskowe zawody: Mistorzostwa Włoch Psich Zaprzęgów: Dog Sledges Italy Championshships - Vermiglio 2018. Z oferty psich zaprzegów można skorzystać codziennie, a baza wypadowa mieści się nieco poniżej dolnej stacji gondoli na Lodowiec Presena.

 

Luna Rally

W tym samym miesiącu najlepsi włoscy zawodnicy ski tourowi, ale także amatorzy, zmierzą się z trasą Ponte di Legno – Tonale na tradycyjnych zawodach http://www.caipezzopontedilegno.it/wp/luna-rally-2018/. Jest to nocny wyścig, w którym na odcinku 8,5 km trzeba pokonać 700 metrów przewyższenia. Limit czasu wynosi 2 godziny. Start na rynku w Ponte di Legno o godzinie 19:00, 24.02.2018.

 

Winter Bikes Downhill

3 marca wieczorem trasy narciarskie na Passo Tonale biorą w posiadanie miłośnicy rowerów. Właśnie tego dnia odbędzie się niezwykle widowiskowy Downhill Race na rowerach górskich po śniegu. Specjanie przygotowane skocznie i inne przeszkody zapewnią atrakcje nie tylko dla zjeżdżających, ale przede wszystkim dla widzów.

 

Poza trasami

Oferta zjazdów po trasach w ośrodku narciarskim Adamello Ski wynosi 100 km, ale Passo Tonale, Ponte di Lego i Temu to także niezliczone możliwości zjazdów poza trasami. Specjalnie dla grupy miłośników wycieczek na nartach wprowadzono osobny skipass, który jest tańszy niż standardowy karnet. W budynku szkoły narciarskiej w centrum miejscowości można zaopatrzyć się w mapę najpopularniejszych zjazdów dostępnych z wyciągów.

Najsłynniejsza, ale zarazem najbardziej wymagająca, wycieczka prowadzi z Passo Presena na Lodowiec Pisgana, skąd odbywa się zjazd do samego Ponte di Legno, pokonując 2000 metrów przewyższenia. Żeby dostać się na Lodowiec Pisgana trzeba pokonać podejście 1000 m różnicy wysokości. Także druga strona przełęczy oferuje piękne wycieczki, z których nie wszystkie są wymagające. Jednym z najbardziej popularnych celów jest podejście na górujący nas stacją szczyt Monte Tonale Occidentale (2694 m). Jeśli wybierzemy podejście z samej przełęczy przez Velbiolo zajmie ono około 2h, z różnicą wysokości 800 m. W sposób zdecydowany skrócimy czas podejścia wjeżdżając krzesełkiem na wysokość 2500m.

 

Więcej szczegółów na temat zimy na Tonale znajdziecie na www.pontedilegnotonale.com

Zima w tym regionie jest w tym sezonie fantastyczna i zapowiada się że będzie bardzo długa.

Zapraszamy co tydzień wyloty samolotem z Gdańska, Warszawy i Katowic.

Przelot i 7 dni ze skipasem już za 2 570 PLN, rezerwacja wyjazdów www.infoski.pl

 

INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.