Vallnord Arcalis z dala od utartych tras


Vallnord Arcalis z dala od utartych tras

 

Mekką dla freeriderów i miłośników wypraw skitourowych w Andorze jest Arcalis najbardziej na północ wysunięty region ośrodka narciarskiego Vallnord.

 

W nadchodzącym sezonie Vallnord przygotował dwie duże imprezy dla pasjonatów spędzania czasu z dala od przygotowanego stoku. Pierwszą z nich jest dobrze znany wszystkim fanom jazdy offpiste - SWATCH Freeride World Tour. Drugie wydarzenie to Font Blanca Andorra 2018, która już po raz siódmy jest imprezą zaliczaną do pucharu świata ISMF World Cup.

 

Freeride World Tour, to najbardziej prestiżowy cykl zawodów Freeridowych, który skupia śmietankę pozatrasowych riderów z całego świata. W sezonie 2017/18 Andorskie góry będą gościły prosów 3 i 4 marca 2018r. Oczywiście to, że tegoroczna edycja odbywa się w Arcalis nie jest przypadkiem, bo taki scenariusz powtarza się niezmiennie od kilku lat. W ubiegłym roku ze względu na fantastyczne warunki śniegowe przeniesiono tu nawet edycję z Chamonix!

 

Vallnord reprezentuje najwyższy światowy poziom jeżeli chodzi o jazdę po dziewiczych stokach. Teren zawodów w Arcalis znajduje się w otoczeniu szczytów Pic d’Arcalis ( 2776m), Pic de Catapedris ( 2797m) i Port de Rat( 2539m), które tworzą fantastyczny naturalny amfiteatr. Dzięki temu każdy podczas jazdy na nartach na stokach Arcalis może obserwować zawodowców i samemu spróbować swoich sił poza trasą gdyż synoptycy odpowiedzialni za ustalanie terminów tej imprezy niemalże bezbłędnie przewidują opady śniegu, co daje gwarancję dobrej zabawy!

 

Font Blanca Andorra jest dwudniową imprezą o charakterze typowo skialpinistycznym i należy do Pucharu Świata ISMF w tej dyscyplinie. W sobotę i niedzielę (27-28.01.2018) zarówno światowa elita jak i amatorzy będą mieli okazję sprawdzić swoje siły w księstwie Andory. Pierwszego dnia zawodnicy rywalizować będą tak jak w przypadku FWT na terenie Arcalis gdzie odbędzie się „mieszana” część zawodów o nazwie Individual Race. Rywalizacja polegać będzie na tym, że zawodnicy muszą przebyć trasę, która pozwoli im na zaliczenie każdego z wyznaczonych punktów kontrolnych  w kolejności narzuconej przez organizatora. Wiekszość trasy doskonale widoczna będzie z krzeseł działających w ośrodku dając wszystkim narciarzom możliwość obserwacji zmagań uczestników zawodów.  Kolejnego dnia zawody odbędą się w Arinsal.  Druga część tego eventu nazywa się „Vertical Race” i jest to klasyczny uphill skiturowy gdzie liczy się tylko i wyłącznie tempo podejścia. Tego typu wyścig to idealny sprawdzian wydolności organizmu. Dodatkowo mamy możliwość porównania naszego poziomu sportowego z profesjonalistami w tej dziedzinie.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Vallnord we wspomnianych terminach. Możliwość spotkania najwybitniejszych zawodników to dodatkowa, niecodzienna sposobność do uprzyjemnienia sobie wyjazdu i szansa zobaczenia jak w alternatywny sposób  można spędzać czas podczas wyjazdu na narty. Dla tych, którzy już posmakowali wypadów poza wytyczone szlaki to niepowtarzalna okazja aby przyjrzeć się profesjonalistom oraz zdobyć więcej wiedzy i doświadczenia. W końcu kto zna się na tym lepiej niż zawodowcy?


Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl

Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!

Zamów także drukowany katalog InfoSki

Polityka prywatności.