Najlepsze warunki do uprawiania narciarstwa panują aktualnie w Andorze.

Super zima w Andorze

Najlepsze warunki do uprawiania narciarstwa panują aktualnie w Andorze. Po kilkudniowych ciągłych opadach śniegu, 200 km od Barcelony i wybrzeża Costa Brava w maleńkim księstwie Andory jest więcej czynnych tras narciarskich niż na pięciu Tyrolskich lodowcach razem!

 

 

Pogoda w grudniu w Europie często jest kapryśna, ale kultowe alpejskie kurorty położone na terenach lodowcowych były chyba od zawsze ostoją i gwarancją pewności najlepszej pogody na narty. Tak rzeczywiście było, ale 11.12.2014 na pięciu tyrolskich lodowcach razem czynnych było w sumie 221 km tras: Hintertux - 46 km, Stubai - 42,53 km, Kaunertal - 22km, Piztal - 20 km i Solden - 90,6 km, a w miniaturowej Andorze czeka prawie 300 km świetnie przygotowanych stoków. Jest piękna słoneczna pogoda i sezon rozpoczął się na dobre.

 

Od 13 grudnia w ośrodku Grandvalira Andora czynne są wszystkie sektory: Pas de la Casa, Grau Rouge, Soldeu, El Tarter, Canillo i Encamp. W Vallnord: Pal, Arinsal i Arcalis. Na trasach jest śniegu pod dostatkiem. Jednak po silnych północnych wiatrach w środę, które poprzewracały nawet niektóre budynki przy wyciągach, dobre warunki dla freeriderów panują na stokach południowych i południowo-zachodnich - tam jest powder. Na stokach północnych i północnozachodnich lodoszreń.

 

Pogoda wysoko w górach jest w dalszym ciągu bardzo dynamiczna, a śnieg ma znowu padać 15.12.2014. Generalnie jednak utrzymuje się piękna słoneczna pogoda. Najbliższy tydzień zapowiada się niezwykle interesująco i upłynie pod znakiem wydarzeń Polskich Dni w Andorze. Wszystkie miejsca na wyjazd zostały już zarezerwowane, dlatego zainteresowanych śledzeniem wydarzeń na bieżąco zapraszamy na Facebooka - www.facebook.com/infoski, gdzie zamieszczamy wszystkie aktualne informacje.

INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.