Idealna pogoda na narty w Alpach i Pirenejach

Idealna pogoda na narty w Alpach i Pirenejach

Weekend stał pod znakiem otwarcia ośrodków narciarskich. Andora - Grandvalira czynnych 93 km tras, Andora - Vallnord na trasach 70 cm śniegu. Włochy - Val di Sole 5 wyciągów na lodowcu Presena, Madesimo -10°C i czynne trasy na Larici i Cima Sole… no i Szwajcaria - St. Moritz, Crans-Montana i Zermatt 51 km tras. Wszyscy czekają na polskich narciarzy.

 

Śmiało można powiedzieć, że wysoko w górach zima zadomowiła się na dobre. Dzień po dniu otwierane są kolejne trasy i kolejne wyciągi narciarskie. Aktualnie najlepsze warunki panują w Pirenejach w Andorze w ośrodku narciarskim Grandvalira gdzie przez cały weekend czynnych było 93 km tras narciarskich i szusowanie w blasku śródziemnomorskiego słońca było dla wszystkich rozpoczęciem sezonu z wysokiego C. Włoskie Alpy w grudniu to również gwarancja udanego wypoczynku. Wjazd nowo otwartą gondolą na lodowiec Presena 3050 m i zjazd kultową czarną trasą Paradiso do samego Ponte di Legno. Atrakcji dla narciarzy w grudniu w Andorze i we włoskich Alpach na pewno nie zabraknie. W ekstrawaganckim stylu można rozpocząć sezon w Szwajcarskim St. Moritz już 4 i 5 grudnia, każdy będzie mógł wystartować w kultowym St. Moritz City Race czyli w slalomie gigancie rozgrywanym na ulicach miasta na specjalnie przygotowanej trasie.

 

Narciarze się cieszą bo również w Polsce otwarto już pierwsze wyciągi, można szlifować formę i sprawdzić sprzęt przed zbliżającym się sezonem. Jednak prawdziwa jazda długie i szerokie trasy już czekają na nas w Alpach i Pirenejach gdzie najwygodniej jest dotrzeć samolotem z Gdańska, Poznania, Warszawy i Katowic.

 

Wystarczy wsiąść do samolotu na wybranym lotnisku i już po kilku godzinach sprawdzić co przygotowała dla nas królowa śniegu. Przelot, 7 dni ze skipasem i dojazd do hotelu już od 1590 PLN/os. Pierwsze wyjazdy już w najbliższy weekend.

 

Z najbliższych wyjazdów wyjątkowo interesująco zapowiadają się Polskie Dni w Andorze, które odbędą się w dniach 12.12.2015-19.12.2015 na stokach największego ośrodka narciarskiego w Pirenejach Grandvalira Andora. Wyjazd do Andory dzięki dogodnym połączeniom lotniczym Wizz Air do Barcelony już dawno przestał być ekstrawagancją, a zalety wypadu w Pireneje docenia coraz więcej narciarzy z Polski. Na rozpoczęciu sezonu w Andorze co roku pojawią się Polskie gwiazdy. Uczestnikami tej imprezy byli Czesław Lang, Grzegorz Turnau, Julia Pietrucha, Piotr Zelt, Maria Niklińska, Antek Pawlicki i inni. Również w tym roku w Pirenejach będzie można aktywnie spędzić czas w doborowym towarzystwie, wystartować w slalomie gigancie, zagrać w curling, hokeja na lodzie i pościgać się na nartach skitourowych z samym Czesławem Langiem. Wypad w Pireneje to dobry pomysł na rozpoczęcie sezonu, bo już teraz ośrodki są czynne i warunki są doskonałe. Poza tym największa strefa wolnocłowa w Europie i możliwość zakupienia unikalnych prezentów świątecznych. Zimy w ostatnich latach w Pirenejach wyjątkowo sprzyjają narciarzom. Paradoksalnie w ubiegłym roku o tej porze w Andorze było więcej czynnych tras niż na wszystkich 5 tyrolskich lodowcach razem!

 

Wyprawy narciarskie organizowane przez Infoski.pl to pełne pakiety usług czyli przelot samolotem, transport sprzętu sportowego, 7 noclegów w hotelu, wyżywienie, sześciodniowy skipas i ubezpieczenie. Wyloty do Andory i Włoch w każdy weekend z Gdańska, Poznania, Warszawy i Katowic. Rezerwacja on-line na www.infoski.pl

   

INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.