Giro d Italia - bajka ze snu jednośladowych marzeń!

Giro d Italia - bajka ze snu jednośladowych marzeń!

Giro d’Italia - bajka ze snu jednośladowych marzeń!

 

Summer of dreams, wind in your hair (ahem) - relacja z wyprawy

 

 

Wyprawa na Giro do słonecznej Italii była naprawdę fantastyczna. Już pierwszego dnia spotkaliśmy kolarzy w Savonie na mecie 11 etapu. Potem nadmorskie pejzaże lazurowego wybrzeża, wizyta w San Remo i kilka mocnych podjazdów w okolicach Finale Ligure. Apogeum kolarskich wrażeń dostarczył 15 etap z podjazdem na metę w Montecampione. Była piękna słoneczna niedziela, na 20 kilometrowym podjeździe do mety zgromadziło się ok 50 000 kibiców. Przyjechali na rowerach z całej Europy, spali w Camperach i namiotach przy drodze, aby cały dzień spędzić jak najbliżej kolarzy. Już od rana grupy amatorów na rowerach, dopingowanych przez tłumy kibiców wjeżdżali na metę - szczyt Góry Mistrzów - Montecampione. Dla wszystkich to było wspaniałe kolarskie święto i zabawa trwała cały dzień. Etap był dedykowany Marco Pantaniemu, który tutaj wygrał w 1998, zwyciężając później całe Giro d'Italia.

 

Po etapie w Montecampione zawodnicy pojechali na zabójczy 16 etap z Ponte di Legno do Val Martello, gdzie Quinatana zdobył różową koszulkę i nie oddał jej już do mety. Przełęcze Stelvio, Gavia i padający snieg to było dla nas zbyt duże wyzwanie. W tym czasie eksplorowaliśmy fantastyczne trasy nad Lago Iseo i Alpy Orobie wokół masywu Presolany. Ostatni dzień po równym wokół Lago Iseo z wizytą na wyspie Monte Isola były dopełnieniem wrażeń z naszej włoskiej przygody. Kolejne wyjazdy już wkrótce…do zobaczenia na trasie.

 

Więcej o naszych wyjazdach dowiecie się podczas Skandia Lang Team Maraton. Czekamy na was pod namiotem Bike2B.pl 14.06.2014 w Bytowie i 28.06.2014 w Bukowinie.

INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.