Finały Pucharu Świata FIS w narciarstwie alpejskim - Andorra Grandvalira 11-17.03.2019

Finały Pucharu Świata FIS w narciarstwie alpejskim - Andorra Grandvalira 11-17.03.2019

Finałowe zawody Pucharu Świata FIS odbędą się 11 -17.03 w Andorze.
Największy ośrodek narciarski w Pirenejach „Grandvalira” będzie gościł najlepszych narciarzy na świecie w kategoriach kobiet i mężczyzn. 

Najważniejsza tegoroczna impreza w narciarstwie alpejskim po raz pierwszy w historii odbędzie się w Pirenejach. Dla maleńkiego księstwa Andory organizacja takich zawodów to wielki prestiż i święto.  

 

Maleńkie Państewko położone na pograniczu Francjii i Hiszpanii zamieszkuje zaledwie 80 000 mieszkańców. Rocznie odwiedzane jest przez ok.  10 milionów turystów. W sezonie zimowym większość gości stanowią narciarze z całego świata, którzy do dyspozycji mają ponad 300 km tras narciarskich, 300 słonecznych dni w roku i największą strefę wolnocłową w Europie. Już za tydzień w narciarskim raju pojawią się giganci narciarstwa alpejskiego i zakończą rywalizację o kryształowe kule. Na starcie pojawią się oczywiście niekwestionowani liderzy klasyfikacji generalnej Marcel Hirscher (AUT) 1408 pkt. i Mikaela Shiffrin (USA) 1794 pkt.    

 

Za ich plecami rozegra zaciętą walkę o miejsca na podium stoczą Alexis Pinturault (FRA) 918 pkt i Henri Kristoffersenem (NOR) 808 pkt. w kategorii mężczyzn oraz Petra Vlhova(SVK) 1075pkt i Wendy Holdener (SUI) 843 pkt a w kategorii kobiet. Swoją wizytę i zakończenie kariery sportowej w Andorze zapowiedziała również Lindsey Vonn (USA).  

 

Przez cały tydzień w Andorze będzie można obserwować najlepszych zawodników Pucharu Świata na zawodach i treningach we wszystkich konkurencjach alpejskich. Co ciekawe wstęp dla turystów na areny sportowych zmagań jest bezpłatny i z bliska będzie można zobaczyć rywalizację o kryształowe kule w kategoriach kobiet i mężczyzn. Całe zawody będą zorganizowane tak aby nie kolidowały z ruchem turystycznym na terenie tego niezwykle rozległego ośrodka narciarskiego. Koncepcja organizacyjna i logistyczna jest tak opracowana aby zmagania zawodników uatrakcyjniały pobyt turystom gdyż oprócz samodzielnej jazdy na nartach będzie można podziwiać w akcji  narciarskich herosów.     

 

Wyjazd do Andory w terminie 11-17.03.2019 to bezwzględnie niebywała atrakcja dla miłośników narciarstwa.  


Do Andory można polecieć samolotem Wizz Air z Warszawy i Katowic. Organizatorem wyjazdów jest infoski.pl

Tegoroczna zima w Andorze jest wspaniała cały czas jest bardzo dużo śniegu, świeci słońce a wyciągi narciarskie będą czynne jeszcze podczas świąt wielkanocnych do 22.04.2019.

Śmigus dyngus na stoku narciarskim w blasku słońca? To doskonały pomysł na wiosenne szusowanie w Pirenejach.  

 

7 dniowy pakiet turystyczny czyli przelot, skipas, dojazd z lotniska, ubezpieczenie i transport sprzętu sportowego można kupić za 2 990 PLN.   

Rezerwacja wyjazdów:     www.infoski.pl       info@infoski.pl     tel: 34 351 3303

INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.