Finały Pucharu Świata FIS 2022/23 w narciarstwie alpejskim w Andorze!

 

Finałowe zawody Pucharu Świata FIS 2022/23 w narciarstwie Alpejskim odbędą się w największym ośrodku narciarskim w Pirenejach - Grandvalira Andorra w dniach 13.03 – 19.03.2023.

 

Największy ośrodek narciarski w Pirenejach „Grandvalira” już 4 krotnie gościł najlepszych narciarzy na świecie. W ubiegłym sezonie 2021/22 w Andorze odbyły się Finałowe zawody Pucharu Europy FIS w narciarstwie Alpejskim. Niezwykle wysoki poziom organizacyjny wielkich wydarzeń sportowych sprawił, że Andora jest kandydatem do organizacji Mistrzostw Świata FIS w narciarstwie alpejskim w roku 2029.

 

W marcu przez cały tydzień w ośrodku narciarskim Grandvalira w Andorze będzie  można podziwiać najlepszych zawodników Pucharu Świata na zawodach i treningach we wszystkich konkurencjach alpejskich. Co ciekawe wstęp dla turystów na areny sportowych zmagań będzie bezpłatny i każdy z bliska zobaczy rywalizację o kryształowe kule w kategoriach kobiet i mężczyzn. Całe zawody zostaną  zorganizowane tak, aby nie kolidowały z ruchem turystycznym na terenie tego niezwykle rozległego ośrodka narciarskiego. W ubiegłych latach udało się to doskonale zrealizować. Zmagania zawodników uatrakcyjniają  pobyt turystom , którzy oprócz samodzielnej jazdy na nartach mogą podziwiać w akcji narciarskich herosów.

 

Finałowe zawody Pucharu Świat FIS w narciarstwie Alpejskim w 2019 były największą i najważniejszą do tej pory imprezą w narciarstwie jaka odbyła się w Pirenejach w ośrodku narciarskim Grandvalira. Dla księstwa Andory organizacja takich zawodów to wielki prestiż i święto narodowe.

 

Maleńkie Państewko położone na pograniczu Francji i Hiszpanii zamieszkuje zaledwie 80 000 mieszkańców. Rocznie odwiedzane jest przez ok.  10 milionów turystów. W sezonie zimowym większość gości stanowią narciarze z całego świata, którzy do dyspozycji mają ponad 300 km tras narciarskich, 300 słonecznych dni w roku i największą strefę wolnocłową w Europie. W marcu 2019 roku w narciarskim raju pojawili się giganci narciarstwa alpejskiego i zakończyli rywalizację o kryształowe kule. W trakcie zmagań w Andorze przypieczętowali swoje zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Zwycięzcami zostali Marcel Hirscher (AUT) z 1 546 pkt. oraz Mikaela Shiffrin (USA), która zdobyła aż 2 204 pkt. Jesteśmy przekonani, ze tegoroczne zawody dostarczą wszystkim niezwykłych wrażeń i dla miłośników narciarstwa alpejskiego będą niezapomnianym przeżyciem.

 

Zapraszamy do Andory na Puchar Świata  13-19.03.2023

 

Zespół Infoski.pl


Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl

Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!

Zamów także drukowany katalog InfoSki

Polityka prywatności.