Finał Pucharu Europy w Narciarstwie Alpejskim - Andora 2018

Finał Pucharu Europy w Narciarstwie Alpejskim - Andora 2018

W 1965 roku, zaledwie osiem lat po otwarciu pierwszego ośrodka narciarskiego w Pas de la Casa - Grau Roig, a rok po tym jak Soldeu - El Tarter otworzył swoje pierwsze trasy zjazdowe, narciarstwo alpejskie zostało ogłoszone w Andorze sportem narodowym.

 

To wydarzenie zapoczątkowało drogę, która już nie długo będzie miała piękne zwieńczenie dużych sportowych aspiracji tego małego państewka.
W nadchodzącym sezonie zimowym 2017/2018 Grandvalira, największy ośrodek w południowej Europie po raz trzeci będzie gościć finały Pucharu Europy. Już teraz zarezerwujcie sobie 6 marcowych dni w terminie 12-18.03.2018. Impreza odbędzie się w dwóch częściach na terenie legendarnej czarnej trasy Avet w Soldeu oraz słynnej już na całym świecie trasie Àliga w El Tarter. Udane organizowanie Pucharów Europy w poprzednich latach oraz zakończony dużym sukcesem Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim Kobiet w 2012 roku spowodowały że Andora przebojem wdarła się do corocznego kalendarza największych imprez narciarskich świata.

 

Finały Pucharu Europy same w sobie są już dużym sportowym wyzwaniem jak i sporym wyróżnieniem ale w Andorze wszyscy traktują je jako próbę generalną przed Finałami Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim, które odbędą się na tych samych trasach w Księstwie Andory w 2019 roku.

 

Cały naród cieszy się już na to niesamowite sportowe widowisko a mieszkańcy serdecznie zapraszają kibiców z całego świata do odwiedzenia i poznania ich malutkiego kraju ukrytego w pięknych Pirenejach.

INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.