Badania wydolnościowe

Badania wydolnościowe

Doskonałą formą poznania swojego organizmu i zaplanowania  racjonalnego trybu treningu i wypoczynku jest przeprowadzenie badań wydolnościowych.

W Zakładzie Motorycznosci Człowieka, Instytutu Wychowania Fizycznego, Turystyki i Fizjoterapii | Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, oddaliśmy się w ręce specjalistów dr. Cezarego Michalskiego i Waldemara Chwastowskiego.

Wykonanie kompleksowych badań wydolnościowych w oparciu o dostępne technologie, pozwala otrzymać poszerzoną wiedzę na temat kondycji i wydolności organizmu człowieka.

 

Badania pozwalają uzyskać kompleksową informację na temat poboru tlenu, ilości produkowanego dwutlenku węgla, akcji serca, parametrów metabolicznych i kalorymetrycznych, a także wiele innych informacji, które są niezbędne sportowcom, lekarzom i trenerom od przygotowania fizycznego. Wszystkie badania wydolnościowe przeprowadzane były w warunkach naturalnych, co zwiększa ich wiarygodność i pozwala na jeszcze dokładniejsze określenie parametrów fizjologicznych w momencie intensywnego wysiłku fizycznego.

Najwyższej klasy urządzenia gwarantują niezawodność i doskonałą precyzję pomiaru. W przypadku badań dla biegaczy, kolarzy i innych sportowców uprawiających dyscypliny oparte na przygotowaniu fizycznym, wyniki badań wydolnościowych są niezwykle istotne, pozwalają bowiem wprowadzać nowe założenia do planów treningowych, regulować intensywność treningu oraz optymalnie przygotować się do kolejnych zawodów.

 

Na podstawie analizy badań ergospirometrycznych obliczane są mi.in. maksymalny pobór tlenu, prędkość i częstość akcji serca na progach metabolicznych, parametry metaboliczne i kalorymetryczne(np. określenie optymalnej intensywności pracy w celu redukcji tkanki tłuszczowej), parametry pracy serca jak (objętość wyrzutowa i pojemność minutowa), określenie potencjału tlenowego i beztlenowego. Określenie stref metabolicznych, stref tętna w których wykorzystywany jest tłuszcz czy węglowodany i wiele innych.

 

Trenujesz amatorsko lub profesjonalnie?

Kompleksowe badania gazometryczne i testy wydolnościowe pomogą Ci jeszcze lepiej poznać swój organizm!

INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.