Andrzej Bargiel rusza na K2!!!

Andrzej Bargiel rusza na K2!!!

Andrzej Bargiel rusza na K2!!! To już pewne, najlepszy polski skialpinista, który ma na swoim koncie już trzy ośmiotysięczniki oraz rekord Śnieżnej Pantery zamierza zdobyć a później zjechać na nartach z góry gór, czyli K2 w Karakorum.

 

Smaczku całemu przedsięwzięciu dodaje fakt, że Andrzej chce zdobyć szczyt „Polską Drogą” tak jak zawsze - bez pomocy tragarzy wysokogórskich i dodatkowego tlenu, a jest to bodajże najtrudniejsza droga prowadząca na szczyt, wytyczyli ją Jerzy Kukuczka i Tadeusz Piotrowski. Dotychczas nikt na świecie nie zdołał jej powtórzyć. Góra ta jest bardzo kapryśna i każdy kto chciałby ją zdobyć wie, że na swój szczyt wpuszcza śmiałków bardzo rzadko. Przez ostatnie dwa lata nikomu nie udało się postawić nogi na jej wierzchołku.

 

Andrzej planuje atakować szczyt między 10 a 30 lipca, a jak sam powiedział - „K2 jest jednym z najtrudniejszych ośmiotysięczników na świecie. Taki zjazd narciarski ze szczytu jest największym wyzwaniem narciarskim XXI wieku. I ja uważam, że to da się zrobić.” My jesteśmy przekonani że jeśli jakiś człowiek może tego dokonać, to na pewno jest to Jędrek. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia za pomyślny koniec całej wyprawy.

 

Również 20 czerwca uda się w Karakorum wyprawa Polskiego Związku Alpinizmu, której celem są działania przygotowawcze do grudniowej ekspedycji na niezdobyty zimą szczyt K2. Dotychczas zdobyto 13 z 14 ośmiotysięczników. Został tylko ten jeden, najtrudniejszy i wszyscy się zgodzimy że należy się on nam - Polakom. Zakończymy w ten sposób piękną historie, którą rozpoczął Leszek Cichy wraz z Krzysztofem Wielickim na zboczach Everestu ponad 37 lat temu.

INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.