Andorra Skimo - La Travessa dels Refugis

Andorra Skimo - La Travessa dels Refugis

Co to jest Skimo?

 

Skimo Andorra to górskie przejście długodystansowe na nartach skiturowych w formacie wyścigowym dla drużyn 2 lub 3 osobowych, które w tym roku świętuje swoją trzecią edycję.

 

W mijający weekend 24-25.02.2018 mieliśmy okazje podziwiać zawodników, którzy w zawrotnym tempie pokonywali dystans trasy jak i różnice wysokości jakie czekały na podejściach. Zawody te cieszą się taką popularnością, że po uruchomieniu zapisów 250 pakietów dwuosobowych dosłownie zniknęło w kilka godzin.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników aż dwie formuły zawodów Skimo 6 i Skimo 10 dla najmocniejszych zawodników.

 

Trasa Skimo 6 wytyczona jest szlakiem wysokogórskim, w spektakularnej scenerii doliny Madriu-Perafita-Claror. Start znajduje się na wysokości 2 000 m n.p.m. w Naturalandi a finisz w sektorze Grau Roig ośrodka narciarskiego Grandvalira. Zawodnicy mają do pokonania 30km i 2000 metrów różnicy wysokości. Po drodze wszystkie zespoły muszą zaliczyć punkty kontrolne zlokalizowane w 6 górskich schroniskach. Najszybsi potrafią pokonać tą trasę w 3 godziny. Jest to pierwszy etap, który został rozegrany w sobotę i na którym można było zakończyć swoje zmagania.

 

1

Natomiast dla najsilniejszych zawodników organizatorzy przygotowali drugi etap rozegrany w niedzielę nazwany Skimo 10, który jest nowością od tego sezonu. Przejście jest wytyczone wysoką górską trasą, która łączy najpiękniejsze Andorskie doliny a zarazem dwa ośrodki narciarskie Grandvalire i Vallnord. Drugi dzień był o wiele bardziej wymagający, na zawodników czekała 40km trasa i 3 000 metrów różnicy wysokości. Zwycięzcy pokonali ten etap w zaledwie 4:34h co jest niesamowitym osiągnieciem.

 

Łącznie zawodnicy mieli do pokonania 70km i 5 000 metrów różnicy wysokości w dwa dni?! Mimo tak wymagającej trasy śmiałków nie brakuje a organizatorzy już myślą o zwiększeniu ilości pakietów startowych podczas kolejnej edycji.  Fantastyczne widoki i 10 górskich schronisk na trasie sprawiają, że wyścig ten jest jedyny w swoim rodzaju.

 

 

1

INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.