Andora: Finałowe Zawody Pucharu Świata FIS 2022/23 w Narciarstwie Alpejskim

 

W dniach od 13 do 19 marca 2023r. odbyły się Finałowe Zawody Pucharu Świata FIS 2022/23 w Narciarstwie Alpejskim w największym ośrodku narciarskim w Pirenejach - Grandvalira Andorra.

 

Na tydzień Andora stała się centrum uwagi światowych mediów w narciarstwie alpejskim. Kraj Pirenejów już po raz kolejny został gospodarzem wielkiej imprezy. Ponad dwudziestu najlepszych narciarzy na świecie rywalizowało ze sobą w sektorach Soldeu i El Tarter w zjeździe, supergigancie, slalomie i slalomie gigancie przy tysiącach szalejących zainteresowanych wydarzeniem. Była to przy okazji świetna szansa do zaprezentowania kraju jako kandydata do Mistrzostw Świata w 2029 roku.

 

W trakcie zawodów Marco Odermatt pobił rekord w narciarstwie mężczyzn, zdobywając najwięcej punktów w jednym sezonie Pucharu Świata w historii. Zgromadził najwyższą liczbę punktów w jednym sezonie (2042), pobijając rekord Hermanna Maiera, który utrzymywał tytuł od sezonu 1999/2000 z wynikiem 2000 punktów.

 

Niezapomniany finał zapewniła sobie także Mikaela Shiffrin, zamykając rekordowy sezon: 88 zwycięstw w Pucharze Świata, w tym 21 w slalomie gigancie i zdobywając maksymalną liczbę punktów w sezonie. 

 

Szczegółowe informacje na stronie Grandvalira.


Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl

Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!

Zamów także drukowany katalog InfoSki

Polityka prywatności.