Vall de Boí – dolina Romańskich kościołów.

Vall de Boi

Vall de Boí jest gratką dla entuzjastów budowli sakralnych oraz koneserów architektury. Okolica  znana jest również jako dolina Romańskich kościołów. Na jej terenie znajduje się kilkanaście wczesno romańskich świątyń, a dziewięć z nich wpisano na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Najbardziej znanym i jednocześnie uważanym za najpiękniejszy jest Kościół Sant Climent de Taüll. Inskrypcja umieszczona na jednej z kolumn głosi, że zbudowany on został 10.12.1123 r. Początkowo znajdował się tutaj przepiękny fresk oraz oryginał malowidła Pantocrátor. Zostały one jednak przeniesione do narodowego muzeum Katalonii w Barcelonie. Codziennie jednak wyświetlana jest wizualizacja fresku, a w kościele znaleźć można reprodukcję obrazu. Jest to na tyle atrakcyjny obiekt turystyczny, że również ośrodek narciarski organizuje do niego wycieczki. W ciągu dnia o równych godzinach w kościele zobaczyć można projekcję multimedialną dotyczącą sakralnych malowideł.

Hotele i rezydencje

Oferujemy zakwaterowanie w następujących obiektach:
INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.