Spa Caldes de Boi

Spa Caldes de Boi

Witamy w Spa Caldes de Boi, przy wejściu do Parku Narodowego Aigüestortes y Lago de San Mauricio, w samym sercu Pirenejów. Miejsce to otoczone jest przez romańskie dziedzictwo materialne, liczne naturalne źródła wód termalnych o właściwościach leczniczych i przepiękną, nieskazitelną przyrodą.

 

Pierwsze zapiski o leczniczym działaniu wód w tym regionie pochodzą już z czasów rzymskich. Natomiast pod koniec XVIII wieku przeprowadzono pierwsze analizy medyczne i naukowe, które w sposób naukowy potwierdziły ich zdrowotne właściwości.

 

W Balneario de Caldes de Boi znajduje się 37 rodzajów wody o temperaturze od 4 do 56 stopni Celsjusza, które można wykorzystać do wielu różnych celów terapeutycznych. Istnieją różne rodzaje wody: chlorowane, siarkowane, siarczanowe i wodorowęglanowe. Sód dominuje w cieplejszych wodach, a wapń w chłodniejszych. Ich pH jest w większości neutralne z wyjątkiem wód zimnych, w których dominuje odczyn kwaśny.

Woda, która jest butelkowana pod nazwą Caldes de Boi, pochodzi ze źródła Font del Bou, położonego na wysokości 1500 m n.p.m. Jest to woda o słabej mineralizacji i niskiej zawartości wapnia, która zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych. Ma również wysoką zawartość krzemionki, która pomaga w eliminacji gromadzenia się tłuszczów i złogów, sprzyjając oczyszczeniu organizmu.

 

Zabiegi oferowane w Spa Caldes de Boi pomagają leczyć następujące schorzenia:

• Reumatyzm: choroby stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, dna moczanowa, zwłóknienie, bóle mięśniowe, następstwa pourazowe, rwa kulszowa.
• Choroby układu oddechowego: zapalenie oskrzeli, astma, zapalenie zatok.
• Układ krążenia: niewydolność żylna, limfatyczna i tętnicza.
• Układ moczowy: kamienie nerkowe.
• Układ trawienny: zapalenie żołądka, enteropatie, niewydolność wątroby.
• Dermatologiczne dolegliwości: dermatoza, egzema, łuszczyca, blizny po operacji.
• Układ nerwowy: dystonia neurowegetatywna, stres.

Hotele i rezydencje

Oferujemy zakwaterowanie w następujących obiektach:
INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.