Stubnerkogel - most wiszący

Stubnerkogel - most wiszący

Szczyt Stubnerkogel jest niewątpliwie jedną z największych atrakcji doliny Gastein, ponieważ jest doskonałym punktem widokowym na otaczające góry, a w szczególności na główny grzbiet Wysokich Taurów.

Aby uatrakcyjnić podziwianie tych wspaniałych widoków wybudowano tutaj trzy budowle. Pierwszą jest platforma widokowa „Glocknerblick” wystająca ponad urwisko, z której mamy widok na najwyższą górę Austrii - Grossglockner (3 798 m n.p.m.). Drugą budowlą jest 100-metrowa ścieżka zawieszona na skalnym zboczu, zakończona imponującym punktem widokowym. Jej konstrukcja jest zrobiona z siatki dzięki czemu jest półprzezroczysta i od samego początku zachwyca widokami. Największą atrakcją jest niewątpliwie trzecia budowla, a mianowicie most wiszący o długości 140 m. Spina on dwa wierzchołki góry na wysokości 2 250 m n.p.m., co sprawia, że jest najwyżej położonym mostem wiszącym w Europie. Zaprojektowany jest tak, aby wytrzymać wiatr wiejący z prędkością 200km/h, co za tym idzie - na pewno stojąc na nim nic nikomu grozi, ale kołyszący się most linowy nad głęboką przepaścią na długo pozostaje w pamięci.

Warto dla tych trzech atrakcji zejść na chwilę z nart, aby nacieszyć się pięknymi widokami Austriackich Alp.

Hotele i rezydencje

Oferujemy zakwaterowanie w następujących obiektach:
INFOLINIA Infoski.pl +48 (34) 351 33 03
Facebook
YouTube

 dołącz do nas

Copyright 2012, Infoski.pl

Informacja: Aby nasza strona mogła poprawnie fukcjonować oraz zbierać dane statystyczne, domyślnie w Państwa przeglądarce internetowej zapisywanie są pliki cookies, którymi mogą Państwo zarządać w ustawienich tej przeglądarki.

Rozumiem - ukryj komunikat
Udostępnij przez:

Zapisz się na Newsletter InfoSki.pl


Informacje, promocje i last minute w Twojej skrzynce!


Na podany adres otrzymasz link potwierdzający.